Denník N

Pes v nemocnici nemusí byť tabu. Ako Brya „ordinovala“ na oftalmológii v Nových Zámkoch

Brya "ordinuje" na oftalmológii v Nových Zámkoch. Foto - Napunk
Brya „ordinuje“ na oftalmológii v Nových Zámkoch. Foto – Napunk

Mnohí starší pacienti, ktorí sú utiahnutejší a uzavretejší, sú oveľa komunikatívnejší a viac spolupracujú, keď uvidia psíka, hovorí o prítomnosti psa v nemocnici lekárka Gabriela Gulyásová.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Spolu s oftalmologičkou nemocnice v Nových Zámkoch Gabrielou Gulyásovou vychovávame Bryu, adeptku na vodiaceho psa. Zostane s nami v našej domácnosti, až kým nedovŕši jeden rok.

Potom, čo polročné šteňa labradora úspešne absolvovalo po boku lekárky niekoľko ordinačných hodín v optike vo Veľkom Mederi, začala Gabriela brávať Bryu so sebou aj na oftalmologické oddelenie v nemocnici v Nových Zámkoch.

Z hľadiska socializácie a tréningu šteňaťa je užitočné, že ako adept na vodiaceho psa „ordinuje“ spolu s lekárkou. Takto sa musí prispôsobovať mnohým novým a nečakaným situáciám. Na precvičovanie dlhodobého sústredenia alebo zotrvania na mieste si len ťažko predstaviť lepšie miesto, než je preplnená a rušná lekárska ordinácia.

Ak sa Brya počas vyšetrenia pacienta občas začne potulovať, alebo sa motá pod nohami, lekárka ju pošle na miesto. A zatiaľ čo Gabriela vysvetľuje diagnózu a spôsob liečby, nezabúda ani na to, aby psa za vykonanie

Blahoželáme, máte dobrých priateľov!

Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ krisztian.kacsinecz@... je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.

Alebo môžete .

Pes

Slovensko

Teraz najčítanejšie