Denník N

Dolinková presunula nemocnicu v Brezne na vyššiu úroveň. Majú silného lobistu – Sotáka, reaguje Szalay z SaS

Rokovanie o nemocnici v Brezne na ministerstve zdravotníctva. Foto - nemocnica Brezno
Rokovanie o nemocnici v Brezne na ministerstve zdravotníctva. Foto – nemocnica Brezno

Ministerka Dolinková opäť zasiahla do reformy nemocníc. Tvrdí, že nemocnicu v Brezne dáva do vyššej kategórie len dočasne.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Nemocnica v Brezne bude vo vyššej kategórii, ako ju pôvodne zaradili pri reforme nemocníc. Nečakane a potichu o tom rozhodla ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková z Hlasu.

Rozhodnutie podpísala v pondelok 19. februára.

Nemocnica v Brezne mala byť pôvodne v prvej, teda najnižšej kategórii. Ministerka rozhodla, že ju presunú do druhej kategórie – regionálnej. „Áno, nemocnica bola dočasne preradená do 2. kategórie,“ potvrdilo ministerstvo zdravotníctva.

Nemocnica I. kategórie poskytuje ambulancie, jednodňovú či následnú starostlivosť, doliečovanie a rehabilitácie. Môže získať aj takzvané doplnkové programy z druhej kategórie, teda napríklad pôrodnicu.

Ide už o druhý zásadnejší zásah ministerky Dolinkovej do reformy nemocníc. Už musela vysvetľovať, že do vyšších kategórií presunula dve nemocnice – Nemocnicu Penty na bratislavských Boroch, ktorú zaradilo ministerstvo do tretej kategórie, a Kardiocentrum Agel v Košiciach. Opoziční poslanci sa preto obrátili na generálnu prokuratúru. Predchádzajúci minister Michal Palkovič zaradil Nemocnicu Bory do nižšej, druhej kategórie, kde by nemohli robiť komplikovanejšie medicínske výkony.

Faktor Soták a dlhá cesta do nemocnice v Banskej Bystrici

Nemocnica v Brezne o zmenách naposledy rokovala s ministerstvom ešte koncom januára. Na stretnutí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Reforma nemocníc

Zdravotníctvo

Zuzana Dolinková

Slovensko

Teraz najčítanejšie