Denník N

O odsúdení Žigovho príbuzného rozhodne aj fotokniha spomienok Bernarda Slobodníka

Z fotoknihy spomienok Bernarda Slobodníka, ktorú mu dali jeho vtedajší kolegovia z polície.
Z fotoknihy spomienok Bernarda Slobodníka, ktorú mu dali jeho vtedajší kolegovia z polície.

Bývalí policajti dali svojmu bývalému nadriadenému fotoknihu, v ktorej mu ďakovali, že sa pri ňom majú dobre. Teraz tohto kľúčového svedka a spolupracujúceho obvineného spochybňujú.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V pondelok sedeli vedľa seba ako svedkovia. V utorok sa na Špecializovanom trestnom súde stretli opäť, avšak v iných pozíciách. Bývalý šéf finančnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry Bernard Slobodník prišiel opäť ako svedok, no Štefan Žiga, podnikateľ a príbuzný politika Hlasu Petra Žigu, už ako obžalovaný.

Obaja priznávajú, že boli priateľmi. Roky si rozumeli. Dnes bývalý policajný funkcionár Slobodník usvedčuje podnikateľa Štefana Žigu z korupcie. Je kľúčovým svedkom v procese, ktorý sa na súde začal už vlani v januári a pomaly speje ku koncu.

Aj na základe Slobodníkovho svedectva Štefana Žigu obžalovali z toho, že si za úplatky kupoval beztrestnosť. Obžaloba spomína roky 2016 až 2020 a sumu 85-tisíc eur.

Bývalý policajný funkcionár Bernard Slobodník je kľúčovým svedkom v prípade Štefana Žigu a napríklad aj v prípade Norberta Bödöra, o ktorom súd pojednával v pondelok.

Veľa na oboch súdnych procesoch závisí od toho, či sudcovia uveria svedeckým výpovediam spolupracujúceho obvineného Slobodníka. Na tomto súde zásadnú úlohu zohrá aj jedna fotokniha spomienok policajtov a jedna nahrávka súkromného rozhovoru.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bödörovci

Slovensko

Teraz najčítanejšie