Denník N

Newsfilter: Prezidentská kampaň kandidáta Pellegriniho sa zvrhla na pomoc zločincom

1. Vo väzeniach Pellegrini určite vyhrá. 2. Glück a Gedra dostali od ministerstiev Fx. 3. Komáre z Ázie sa usídlili v Ružinove. Pomáha im obchod aj zmena klímy.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Vo väzeniach Pellegrini určite vyhrá

Zmeny v trestnom práve, ktoré vládna koalícia považovala za natoľko urgentné, že ich pretláčala skráteným konaním, stále nie sú v Zbierke zákonov.

Ako zistilo Sme na základe porovnania praxe štyroch vlád, ide o krajne neštandardnú situáciu. Pri bežne prijímaných zákonoch trvá niekedy zápis dlhšie, ale zákony schválené v skrátenom konaní sa uverejňujú expresne. Napríklad štátny rozpočet na rok 2024 podpísala prezidentka v piatok a v nedeľu bol v Zbierke zákonov.

Až prišla hrozba v podobe stopky z Ústavného súdu a štvrtá Ficova vláda má zrazu more času, hoci údajne žiadny nemá, lebo jej predsa ide o ľudské práva a tak ďalej.

Čo je a čo nie je v súlade. Najskôr

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Klimatická kríza

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Ústavný súd

Komentáre

Teraz najčítanejšie