Dva veľkokluby sa bez gólu nerozišli. O výhre Interu rozhodol zlý chlapec, ktorý sa v tejto sezóne trápi

Marko Arnautovič oslavuje gól do siete Atlética Madrid. FOTO: TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na slávnom San Sire to bol včera súboj dvoch veľkoklubov, ktorý sa mal podľa predpovedí väčšiny fanúšikov či expertov skončiť výsledkom 0:0. Nastúpili proti sebe totiž dva tímy s výbornými obranami, keď Inter Miláno hostilo Atlético Madrid.

Špeciálne prvý polčas bol z pohľadu oboch klubov veľmi taktický a opatrný s minimom šancí na jednej či druhej strane. No v druhej 45-minútovke sa hra už otvorila viac, pričom nebezpeční boli hlavne domáci. Hrdinom Interu sa napokon v 79. minúte stal rakúsky útočník Marko Arnautović, ktorý strelil jediný gól celého zápasu.

„Mal som dve šance, ktoré som však nepremenil. Povedal som si vtedy, že sa mi dnes večer znovu nedarí, ale tá tretia príležitosť, našťastie, už skončila v sieti,“ hovoril Arnautović po skončení duelu pre televíziu TNT Sport.

V druhom súbežne hrajúcom osemfinálovom zápase PSV Eindhoven remizoval na domácom štadióne s Borussiou Dotrmund 1:1. Hostia viedli už od 24. minúty, keď skóroval holandský útočník Donyell Malen, ale v druhom polčase vyrovnal za PSV z penalty ďalší Holanďan Luuk de Jong.

V oboch prípadoch je tak všetko pred marcovými odvetami otvorené. Inter bude cestovať do Madridu s najtesnejším jednogólovým náskokom, zatiaľ čo hráči PSV Eindhoven prídu do Dortmundu s remízovým výsledkom z prvého duelu.

Zostrihy nájdete na webe UEFA, na ktorom sa stačí zaregistrovať.

Súhrn diania prinášame vždy ráno po každom zápase Ligy majstrov. Odoberať ho môžete aj e-mailom.

Je to jeden z najdôležitejších gólov v mojej kariére

Na začiatku zápasu by si iba málokto bol pomyslel, že hrdinom večera nakoniec bude práve on. Marko Arnautović totiž