Denník N

Zle zaparkoval, policajti mu zlomili chrbticu. Verziu Haiťana o priebehu konfliktu vyšetrovateľ ignoroval

Reginald Souffrance žije na Slovensku už desať rokov. Foto N - Tomáš Benedikovič
Reginald Souffrance žije na Slovensku už desať rokov. Foto N – Tomáš Benedikovič

Začalo sa to papučou na motocykli, skončilo zlomenými hrudnými stavcami. Reginald Souffrance sedem mesiacov potom nosí spevňovací korzet, prišiel o prácu, míňajú sa mu peniaze a zistil, že zdĺhavé vyšetrovanie incidentu bolo nezákonné.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Reginald Souffrance má 38 rokov, pochádza z Haiti a na Slovensku žije od roku 2014. Pred desiatimi rokmi prišiel za svojou manželkou, a aj keď už nie sú spolu, rozhodol sa zostať. Slovensko je podľa neho celkom pokojná krajina, v ktorej je však stále veľa rasizmu a diskriminácie.

„Keď som si hľadal prácu, viackrát ma zavolali na pohovor, no keď videli, že mám tmavú pokožku, už sa neozvali.“ Nakoniec sa bez problémov zamestnal v Rakúsku ako automechanik. „Nikoho tam nezaujímalo, odkiaľ som a ako vyzerám.“

Momentálne je to už viac ako pol roka, čo do práce nechodí. Chcel by, no s dvoma zlomenými stavcami na chrbtici to nie je možné. Zranenie mu spôsobili policajti v centre mesta.

Stalo sa to 21. júla 2023: Reginald zaparkoval motocykel na rohu Laurinskej a Štúrovej tak, ako to zvykol robiť. V Starom meste chodil pravidelne do posilňovne. Keď sa vrátil po cvičení, na kolese si našiel takzvanú papuču. Vybral sa preto na najbližšiu policajnú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Slovensko

Teraz najčítanejšie