Denník N

Pokrytectvo a faloš smeráckej úderky

Robert Fico pred straníckou centrálou so "smeráckymi vlkmi". Zľava Richard Glück, Juraj Gedra, Erik Kaliňák. Na schodoch sedia Fico, Ján Mažgút a Igor Melicher. Foto - Facebook Smeru
Robert Fico pred straníckou centrálou so „smeráckymi vlkmi“. Zľava Richard Glück, Juraj Gedra, Erik Kaliňák. Na schodoch sedia Fico, Ján Mažgút a Igor Melicher. Foto – Facebook Smeru

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je publicista

Môžeme sa sporiť, či je vhodné povedať, že Slováci sú zbabelý národ, ktorý nikdy poriadne nebojoval, prípadne že Slováci sú národ zbabelcov. No trestné oznámenie za takýto názor je absurdné. Oni to vedia, my to vieme a isto to vie každý príčetný vyšetrovateľ.

Autor tohto textu s predmetným zovšeobecňovaním nesúhlasí, každé zovšeobecňovanie pokrivkáva, je hádzaním všetkých do jedného vreca a je neférové voči mnohým, ktorí sa správajú inak. Ono trestné oznámenie však svedčí viac o podávateľoch než o osobe, na ktorú je podané.

Martinovi M. Šimečkovi smerácka úderka vyčíta, že sa vraj oplzlo, nedôstojne a dehonestujúco „vyjadruje na adresu ľudí, ktorí majú iný názor, iné hodnoty a inú predstavu o výkone politiky na Slovensku“. Vraj burcuje emócie a hecuje spoločnosť „do občianskeho konfliktu“. Jeho slová vraj prekročili etické hranice aj hranicu trestnoprávnej zodpovednosti.

Trestné oznámenie je z ich strany snahou „zastaviť a dať veľkú stopku takýmto vyjadreniam, ktoré nemajú žiadnu intelektuálnu hodnotu, žiadnu spoločenskú hodnotu, nič, čo by nás nejakým spôsobom vychovávalo alebo nastavovalo zrkadlo tejto spoločnosti“. Vraj „je to len zbytočné a nedôstojné prilievanie oleja do ohňa, ktoré môže vyvrcholiť rôznym spôsobom“. Otázka je, čo tým mysleli, no môžeme si ľahko predstaviť aj pomstu prostredníctvom súdnych rozhodnutí. Tak ako sa to voči médiám dialo za prvej Ficovej vlády.

Ak smeráckej úderke záleží na tom, aby sa nešírili vyjadrenia, ktoré nemajú žiadnu intelektuálnu ani spoločenskú hodnotu, aby sa neprilieval olej do ohňa a tak ďalej, potom je namieste otázka, prečo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Smer

Komentáre

Teraz najčítanejšie