Denník N

Nutričná terapeutka: Rakovinu nemožno vyhladovať a ovocné šťavy organizmus nevyčistia

Petronela Forišek Paulová pôsobí v Ústave experimentálnej endokrinológie Biomedicínskeho centra SAV, má vlastnú nutričnú poradňu NellaVita a pôsobí aj v Národnom onkologickom ústave. Foto – archív P. F. P.
Petronela Forišek Paulová pôsobí v Ústave experimentálnej endokrinológie Biomedicínskeho centra SAV, má vlastnú nutričnú poradňu NellaVita a pôsobí aj v Národnom onkologickom ústave. Foto – archív P. F. P.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Mala onkologických pacientov, ktorí sa liečili aj sódou bikarbónou alebo Savom. Aj preto napísala nutričná terapeutka a vedkyňa z SAV Petronela Forišek Paulová brožúru Výživa onkologického pacienta, aby mali pacienti na jednom mieste k dispozícii overené informácie o stravovaní.

Denník N sa odborníčky pýtal, ktoré potraviny by v jedálničku onkologického pacienta nemali chýbať alebo aké sú najväčšie mýty a prehrešky stravovania onkologických pacientov.

O prechode onkologického pacienta na vegánsku stravu povedala: „Onkologický pacient potrebuje viac energie a výživnejšiu stravu aj so zameraním na kvalitné potraviny. Vegánska strava je často nedostatočná – energeticky aj s ohľadom na príjem bielkovín. Prechod na vegánstvo tak v tomto štádiu ochorenia môže prehlbovať podvýživu pacienta a jeho progresívne chudnutie.“

Zmesiam bylín či vysoko koncentrovaným extraktom z hríbov je lepšie sa vyhnúť, vraví Forišek Paulová. „Problém predstavuje aj čaj z ľubovníka či doplnky s touto bylinou, ak také existujú. Táto bylina môže znižovať účinok chemoterapie. Platí to aj pre grep a pomelo – ako celé ovocie, prípadne čaje a doplnky, ktoré obsahujú výťažky z grepových semien a jadierok.“

V rozhovore sa dočítate aj:

  • či suplementácia vitamínmi a doplnkami stravy nemôže znižovať účinok liečby rakoviny;
  • ako vyzerá výživná diéta onkologického pacienta bez diétnych obmedzení;
  • prečo strava nenarúša pH organizmu a nemôže spôsobiť jeho prekyslenie;
  • prečo je v nemocniciach na Slovensku nedostatok výživových ambulancií so zameraním na výživu onkologických pacientov.

Aké potraviny a stravovacie návyky znižujú riziko rakoviny, respektíve majú preventívny charakter?

Protektívny charakter majú predovšetkým rastlinné zdroje potravín, teda ovocie, zelenina, celozrnné obilniny a strukoviny. Je to potvrdené viacerými randomizovanými (ľudia náhodne rozdelení do kontrolnej a experimentálnej skupiny – pozn. red.) či epidemiologickými štúdiami. Preventívny charakter majú aj rastlinné tuky, napríklad oriešky, semienka alebo avokádo. Dôležitou zložkou stravy sú aj živočíšne produkty – mliečne výrobky, z nich skôr polotučné, a chudšie druhy hydinového mäsa a ryby. Ale vyslovene protektívny charakter – najmä v dôsledku obsahu niektorých vitamínov, minerálnych látok a antioxidantov – má najmä rastlinná strava.

Medzi potraviny, ktoré je vhodné obmedziť, patria hlavne vysoko spracované potraviny, najmä vysoko spracované červené mäso a údeniny. Riziko predstavuje aj alkohol, ďalej polotovary a väčší príjem potravín s vyšším obsahom tuku a jednoduchých sacharidov. Hoci na to ľudia možno až tak často nemyslia, na zoznam rizikových potravín patria aj pokazené alebo plesnivé potraviny, v ktorých môžu vznikať aflatoxíny. Tie môžu mať karcinogénny charakter.

Medzi potraviny, ktoré je vhodné obmedziť, patria hlavne vysoko spracované potraviny, najmä vysokospracované červené mäso a údeniny, vraví Petronela Forišek Paulová. Ilustračné foto – Adobe Stock

Majú obézni ľudia zvýšené riziko rakoviny?

Áno, je tam vyššie riziko. Keď má človek nadváhu alebo obezitu, má zvýšenú akumuláciu viscerálneho tuku v oblasti vnútorných orgánov (tuk, ktorý obaľuje pečeň, žalúdok a ďalšie orgány brušnej dutiny – pozn. red.). Viscerálny tuk je hormonálne aktívny a produkuje aj prozápalové látky, ktoré zvyšujú riziko zápalu alebo hormonálnych zmien v organizme. Tie vedú k vyššiemu riziku vzniku onkologických ochorení.

Môže byť príčinou rakoviny aj takzvané prekyslenie organizmu, ako píšu rôzne alternatívne weby? Čo to vôbec znamená, keď sa povie, že organizmus je „prekyslený“?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cesta k zdraviu

Rozhovory

Zdravotníctvo

Veda, Zdravie

Teraz najčítanejšie