Denník N

Pomoc pre ľudí s mentálnym postihnutím aj linka dôvery: aké projekty ohrozil minister Susko

Foto - Denník N
Foto – Denník N

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ako sa vyrovnať so situáciou, keď sa starnúci rodičia mentálne postihnutých ľudí už nedokážu postarať o svoje deti?

Ťažká otázka, ktorá si vyžaduje okrem osobných riešení napríklad aj odpovede, ako v takejto situácii pomôže štát, ktorý rodičia počas rokov života so svojimi deťmi často nahrádzajú. Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím chcelo tento rok zorganizovať týždeň trvajúci workshop pre ľudí z celého Slovenska, na ktorom by prebrali aj tento problém.

Stretnutia, na ktorých hovoria o rôznych aspektoch života mentálne postihnutých, napríklad o ich bývaní a zamestnávaní, organizujú každoročne. Tento rok podali na ministerstvo spravodlivosti žiadosť o dotáciu tak ako desiatky ďalších organizácií a združení, ktoré zväčša na dobrovoľnej báze pomáhajú iným ľuďom.

Akčný Susko

Tento týždeň boli pripravení ísť na ministerstvo a predstaviť tam žiadosť na 40-tisíc eur, z ktorej by okrem workshopu financovali aj množstvo ďalších aktivít. V pondelok sa dozvedeli, že z toho nič nebude. Minister spravodlivosti Boris Susko (Smer) celú výzvu na ochranu ľudských práv v roku 2024 v celkovej hodnote

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Susko

Slovensko

Teraz najčítanejšie