Denník N

Kauzu Gorila tentokrát zastavili odmeny pre poslankyňu v Ivanke pri Dunaji

Jaroslav Haščák. Foto N - Tomáš Benedikovič
Jaroslav Haščák. Foto N – Tomáš Benedikovič

Zakladateľovi Penty Jaroslavovi Haščákovi zrušil prokurátor obvinenie. Nie preto, že by nevidel dôvody na jeho stíhanie, ale pre pochybenie vyšetrovateľky. V čase, keď robila na kauze Gorila, bola aj obecnou poslankyňou, za čo brala odmenu. Podľa prokurátora je to problém.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Kauza Gorila je jednou z najdôležitejších káuz v moderných dejinách Slovenska, no podozrenia z toho, že štát v skutočnosti ovládala oligarchia, sa dodnes nedostali ani na súd. Vyšetrovanie teraz výrazne zbrzdí pomerne banálna záležitosť – vyšetrovateľka tohto prípadu totiž brala odmenu ako obecná poslankyňa, čo podľa prokurátora robiť nemala.

To stačilo na to, aby bolo zrušené ďalšie obvinenie zakladateľa Penty Jaroslava Haščáka, ktorý sa v byte na Vazovovej v čase druhej Dzurindovej vlády v rokoch 2005 a 2006 stretával s politikmi aj dôležitými štátnymi manažérmi a preberal s nimi ekonomické aj politické záležitosti.

Do prípadu nezasiahol generálny prokurátor Maroš Žilinka pomocou paragrafu 363, ako sa to už stalo v minulosti.

Tentoraz je to dozorový prokurátor špeciálnej prokuratúry Alexander Feník, ktorý vyhovel sťažnosti obvineného Haščáka

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Jaroslav Haščák

Kauza Gorila

Maroš Žilinka

Matúš Šutaj Eštok

Slovensko

Teraz najčítanejšie