Denník N

Ťažko synovi vyčítať povahu, po niekom ju zdedil, hovorí pred odvetou proti Grazu Weiss st.

Vladimír Weiss st. Foto - TASR/Pavel Neubauer
Vladimír Weiss st. Foto – TASR/Pavel Neubauer

Slovan nastúpi vo štvrtok o 21.00 h doma proti Sturmu Graz v odvete play-off o účasť v osemfinále Konferenčnej ligy. Prvý zápas v Rakúsku prehral slovenský klub 1:4.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Žiadny slovenský klub ešte nepostúpil v európskej súťaži ďalej, keď prehral prvý zápas o tri alebo viac gólov. Slovan sa o to pokúsi v Konferenčnej lige (KL).

Má len malú šancu a možno by ste čakali, že aj v odvete play-off o účasť v osemfinále EKL proti Sturmu Graz sa budú slovanisti riadiť podľa toho. Z vyhlásení na predzápasovej tlačovej konferencii sa však zdá, že hoci si v Slovane uvedomujú náročnosť situácie, chcú sa pokúsiť o postup.

V texte sa dočítate:

  • akú zostavu zvolí tréner Weiss;
  • s akou taktikou nastúpi Slovan;
  • či spätne vyčítal svojmu synovi hlúpe vylúčenie z prvého zápasu;
  • či bude pre rakúskeho stopéra Kevina Wimmera výhoda hrať proti klubu z rodnej krajiny.

Po prvom zápase, ktorý Slovan prehral minulý štvrtok v Grazi 1:4, by sa núkala možnosť, že tréner Vladimír Weiss st. dá príležitosť hráčom, ktorí ju v Konferenčnej lige nedostávali.

K dispozícii sú napríklad Matúš Vojtko, Filip Lichý či Nino Marcelli, ktorý v minulej sezóne dobre naskočil do A-mužstva.

Lepšia situácia ako pred týždňom

Ibaže samotný tréner túto možnosť vylúčil. Aj preto, že Weiss st. je v porovnaní s minulým týždňom v lepšej situácii, pokiaľ ide o šírku kádra.

Nastúpiť už môžu Milan Borjan a Kevin Wimmer, ktorí nehrali v Rakúsku pre kartové tresty. Uzdravil sa Cesar Blackman, ktorý bol chorý.

„Máme viac možností ako v Grazi, ale zmien v zostave nebude veľa,“ avizoval hneď v úvode tlačovej konferencie Weiss.

Aj z jeho slov je jasné, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska konferenčná liga

Futbal

ŠK Slovan Bratislava

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie