Denník N

Dnes už platia len nové diaľničné známky

Diaľničnú známku na rok 2015 by už dnes mali mať autá, ktoré jazdia po spoplatnených úsekoch, nalepenú na skle. Foto - TASR
Diaľničnú známku na rok 2015 by už dnes mali mať autá, ktoré jazdia po spoplatnených úsekoch, nalepenú na skle. Foto – TASR

Ročná nálepka vyjde na 50 eur, mesačná stojí 14 eur, desaťdňová je za 10 eur.

Od dnešného rána už musia mať motoristi, ktorí jazdia po spoplatnených úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest Slovenska, nové diaľničné známky. Platnosť tých na rok 2014 totiž o polnoci skončila.

Motoristi s vozidlami do 3,5 tony si môžu vybrať ročnú známku za 50 eur, ktorá platí až do koca januára 2016, alebo mesačnú za 14 eur či desaťdňovú za 10 eur.  Diaľničné nálepky sa dajú podľa Národnej diaľničnej spoločnosti kúpiť na viac ako 1200 predajných miestach.

Ponúkajú ich napríklad pobočky Slovenskej pošty, ale aj hraničné priechody i čerpacie stanice. Objednať sa dajú aj cez internet.

Hoci štát pôvodne rátal s tým, že v tomto roku už budú platiť elektronické diaľničné známky, motoristi si na ne budú musieť počkať do roku 2016. Pôvodnú súťaž, z ktorej mal vzísť poskytovateľ tejto služby, po námietkach zrušili a víťaza bude štát hľadať v novom tendri.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Dnes na dennike.sk

Ekonomika

Teraz najčítanejšie