Denník N

Kde je spravodlivosť, pýta sa otec Jána Kuciaka šesť rokov po vražde. Zhromaždenia boli v desiatkach miest (+video)

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Spomienkové zhromaždenia na šieste výročie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa v stredu konali v takmer 40 mestách na Slovensku a desiatich v zahraničí. Organizovala ich iniciatíva Za slušné Slovensko. V Bratislave prišlo na spomienku podľa odhadu organizátorov 6- až 7-tisíc ľudí.

Na podujatí v Bratislave vystúpili rodičia Jána Kuciaka a matka Martiny Kušnírovej. Ľudia na Námestí slobody ich privítali dlhým potleskom. „Chcem sa poďakovať, že ste a že nám pomáhate v tomto boji za spravodlivosť za naše deti,“ povedal Jozef Kuciak.

Video: Šesť rokov po vražde si krajinu berú späť ľudia z Threemy (autorka: Martina Koník)

„V Nitre pán Fico hovoril, že pozná vrahov Kuciaka. Ani raz sa s nami nestretol. Nech nám to príde osobne aj s právnikmi povedať, ak niečo nové vie,“ povedala Zlatica Kušnírová.

Pri vyšetrovaní sa podľa neho policajtom hádzali polená pod nohy.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Vražda Jána Kuciaka

Za slušné Slovensko

Slovensko

Teraz najčítanejšie