Denník N

Lobotka stál pri góle na zvláštnom mieste. Možno aj preto ho po ňom hľadala kamera

Stanislav Lobotka bojoval, ale jeho tímu sa nedarilo. Foto - TASR/AP
Stanislav Lobotka bojoval, ale jeho tímu sa nedarilo. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona absolvoval prvý zápas ako hlavný tréner Neapola. A bol ním hneď jeden z najnáročnejších duelov sezóny – Neapol v prvom osemfinálovom zápase Ligy majstrov privítal Barcelonu.

Stalo sa prvýkrát v histórii klubu, že bojuje vo vyraďovacej fáze najprestížnejšej európskej klubovej súťaže v dvoch sezónach po sebe.

Nebyť Victora Osimhena, najzaujímavejším neapolským momentom v zápase by bol „signál“ pri rozohrávke druhého polčasu, keď stredný záložník Neapola pristavil loptu obrancovi a ten ju vykopol do ofenzívy.

Potom však nigérijský útočník dostal prihrávku do šestnástky, zbúral obrancu, vyrovnal na 1:1 a zišiel z ihriska. Taký bol úvodný zápas Neapola s Barcelonou.

Zostrihy nájdete na webe UEFA, na ktorom sa stačí zaregistrovať.

Súhrn diania prinášame vždy ráno po každom zápase Ligy majstrov. Odoberať ho môžete aj e-mailom.


Stanislav Lobotka odohral celý zápas. Opticky to pôsobilo, že hral o čosi ofenzívnejšie, než na čo sme boli ostatné sezóny zvyknutí. Bolo ho vidieť aj mimo pozície šestky, na ľavej strane stredovej formácie. Prekvapí jedna štatistika.

Mal síce úspešnosť prihrávok klasicky na úrovni 90 %, no za zápas prihral iba 42-krát. To je skutočne málo, aj s ohľadom na fakt, že Barcelona nebola nijakým dominantným tímom. Percentuálny pomer držania lopty bol v jej prospech iba na úrovni 51:49.

Napríklad v ostatnom ligovom zápase proti Janovu (1:1) prihral Lobotka 79-krát a lopty sa dotkol 95-krát. Proti Barcelone to bolo iba 54-krát, teda o takmer o polovicu menej.

Keď chceme lepšie porovnanie, pred Janovom Neapol prehral v Miláne s AC. Tam sa Slovák dotkol Lopty 78-krát a prihral 71-krát s úspešnosťou 96 %. Proti Barcelone skrátka nebol taký výrazný. Nebol to jeho zápas, čo sa potvrdilo aj v 60. minúte.

Lobotka nestál dobre

Kde bol Lobotka, keď

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Liga majstrov

Stanislav Lobotka

Súhrn Ligy majstrov

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie