Denník N

Tyler Toffoli: Nemec na mňa zapôsobil už na majstrovstvách. Keď si píšem s bývalými spoluhráčmi, chvália Slafkovského

Tyler Toffoli. Foto TASR/AP
Tyler Toffoli. Foto TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V NHL sa za týždeň môže zmeniť veľa.

Ešte minulý pondelok Tyler Toffoli Denníku N vysvetľoval, ako sa New Jersey podarilo zvrátiť priebeh sezóny a všetko sa už malo vyvíjať správnym smerom.

Hovoril tiež, že keď bude jeho bývalý spoluhráč Adam Ružička tvrdo pracovať, jeho šanca získať v NHL silnejšiu pozíciu určite príde.

Prešli štyri zápasy a v nedeľu už Toffoli odpovedal na otázky, prečo New Jersey hrá tak hrozne a ako vníma, že fanúšikovia skandujú pokriky, ktorými žiadajú koniec trénera Lindyho Ruffa.

A Ružička po videu s bielym práškom už nie je hráčom NHL.

31-ročný Kanaďan Toffoli je jeden z najskúsenejších spoluhráčov Šimona Nemca v mladom tíme Devils.

Zaujímavé je, že okrem New Jersey hral aj za Montreal.

„V Montreale si musíte dávať mimo ľadu rovnaký pozor ako na ľade,“ povie, keď od neho chceme, aby porovnal prostredia, v ktorých sa začínajú kariéry Juraja Slafkovského a Šimona Nemca.

Tyler Toffoli pre Denník N hovorí:

  • čím na neho zapôsobil Šimon Nemec na vlaňajších MS;
  • čo mu hovoria bývalí spoluhráči z Montrealu o Jurajovi Slafkovskom;
  • v čom je iný život v Montreale a New Jersey;
  • o celoživotnom pute s Mariánom Gáboríkom.

V noci hral zo Slovákov iba Tomáš Tatar, jeho Seattle Kraken zdolal Boston Bruins 4:3 po samostatných nájazdoch. Tatar nebodoval, raz vystrelil na bránu, šiel aj na samostatný nájazd, ktorý nepremenil, a na ľade strávil 10 minút a 42 sekúnd.

Washington nastúpil bez zraneného Martina Fehérváryho a zdolal Ottawu 6:3, pripísal si štvrté víťazstvo z uplynulých piatich zápasov.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


„Šimon je skvelý, pamätám si ho už z vlaňajších majstrovstiev sveta,“ hovorí Toffoli, ktorý na MS v Rige z pozície kapitána doviedol Kanadu k zlatým medailám.

Kanaďania v základnej skupine porazili Slovákov 2:1 po samostatných nájazdoch.

„To som ešte nevedel, že ma vymenia do New Jersey a so Šimonom sa staneme spoluhráčmi. Už počas majstrovstiev ma na ňom zaujalo, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Ráno s NHL

Rozhovory

Šimon Nemec

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie