Denník N

Prosím, nesmejte sa plešine Erika Kaliňáka. Smejete sa nám všetkým

Erik Kaliňák. Foto N - Tomáš Benedikovič
Erik Kaliňák. Foto N – Tomáš Benedikovič

Neviem o mužovi, pre ktorého by plešina nebola traumatizujúcou témou.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je prekladateľ

Bolo to asi pred desiatimi rokmi, ale pamätám si to ako dnes, takže je jasné, že ide o formatívny zážitok. Práve preto si pamätám aj to, že si v ten deň ku mne v električke prisadol Tomáš Ulej. Bývali sme jednu zastávku od seba.

Bol horúci letný deň a do Rače vtedy chodili výlučne staré električky bez klimatizácie (vtedy vlastne existovali len staré električky bez klimatizácie). Všetky okná boli preto pootvárané. Krátko predtým som bol ešte stále mladý muž a budúcnosť som mal pred sebou. To sa však v najbližších sekundách malo dramaticky zmeniť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Komentáre

Teraz najčítanejšie