Denník N

To je Müller alebo Ursiny? pýtajú sa ho zákazníci. Keď Mário Oravský nesedí v taxíku, robí hudbu s kapelou Klady kľudu

Líder skupiny Klady kľudu Mário Oravský. Foto - archív M. O.
Líder skupiny Klady kľudu Mário Oravský. Foto – archív M. O.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Každý večer si sadne do taxíka a vyberie sa za prácou do bratislavských ulíc. Zákazníci si podávajú kľučku jeho priestranného auta, často sedia mlčky na zadnom sedadle, ale niektorí z nich spozornejú, keď sa z reprákov začne ozývať príjemná hudba, ktorá sedí s nočnou atmosférou poloprázdnych bratislavských ulíc.

„Čo to je? Müller alebo Ursiny?“ pýtajú sa taxikára, ktorý im so smiechom hovorí, že ide o jeho kapelu Klady kľudu. Podobnosť nie je náhodná, spevák má nižšie položený hlas. Mário Oravský púšťa svoje piesne preto, že je zvedavý na reakcie svojich zákazníkov.

Je to zároveň skvelý spôsob, ako získať nových fanúšikov. Vo svojom aute napríklad stretol džezovú speváčku Kristínu Prableskovú, ktorá si zaspievala na jeho najnovšom albume. Namotala sa aj moderátorka Adela Vinczeová, ktorá

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie