Denník N

Podporujete Putinovo Rusko? Ste na strane zla

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Ich vzor skoncoval s érou mieru v Európe, klame, zabíja, kradne, prenasleduje vlastných občanov, útočí na nás, je v civilizačnom aj hospodárskom úpadku a ničí vlastnú kultúru.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Každý, kto podporuje alebo aspoň ospravedlňuje Rusko a jeho vojnu na Ukrajine, podporuje a ospravedlňuje bezbrehé bezprávie. Väčšina týchto ľudí asi iba nedokáže rozlíšiť dobro od zla a nahovára si, že sú na strane „tradícií“ proti „liberálnemu fašizmu“. Lenže čo i len začať debatu na túto tému je stratou času. Zem nie je plochá, ale guľatá; vraždenie nie je tradícia, ale zločin; Rusko neoslobodzuje, ale tyranizuje. Také sú fakty. Bodka.

Putinovo Rusko je aktuálne najbarbarskejšou hrozbou pre slobodu a ľudskú dôstojnosť. Áno, už onedlho ho môže vystriedať Čína, ale ešte to neurobila. A niektoré praktiky teroristov sa síce javia ako ohavnejšie, ale hlavy odrezávali aj Putinovi žoldnieri v Sýrii, nie iba zradikalizovaní islamisti. V Buči a inde popravovali i mučili rovno jeho vojaci. Teroristi navyše nemajú jadrové zbrane.

Čo vlastne znamená podporovať a ospravedlňovať Rusko?

Napríklad ochotu nechať sa klamať neustále a vo všetkom. Ak niečo dnešné Rusko definuje, je to všadeprítomná lož. Rusi klamú o motívoch (Západ nás oklamal, preto smieme zaútočiť na Ukrajinu; alebo Ukrajinci na jar 2022 odmietli podpísať výhodnú mierovú zmluvu, lebo ich prinútil Boris Johnson, takže za to, čo nasledovalo, môžu oni a Západ, ale nie Rusko); klamú o spôsoboch (útočíme len na vojenské ciele); klamú o nás (Západ chce zničiť Rusko); klamú o svojich zámeroch (tri dni pred inváziou tvrdili, že žiadnu vojnu nechystajú). Lží je nepreberné množstvo.

Znamená to aj tolerovanie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie