Denník N

Newsfilter: Susko chce vraj upokojiť spoločnosť, v skutočnosti stále upokojuje len korupčníkov a zlodejov

Boris Susko (Smer). Foto – TASR
Boris Susko (Smer). Foto – TASR

1. Jedno opravia, desať ich zostane. 2. Nechcú verdikt, a keby aj prišiel, možno ho ani nebudú chcieť rešpektovať. 3. Tento protest sa vláde páčil. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Jedno opravia, desať ich zostane

Nedá sa nič robiť, musíme to napraviť. Konečne prišiel ten prieskum, ľuďom to skrátka prekáža. Ak by to ešte mesiac žilo, niektoré Peťove voličky by mohli zostať doma. A to by znamenalo problém so zákonmi, s SIS a tak ďalej. Nemusím vám to vysvetľovať…

Boris, prosím ťa, zariaď, aby sa to cez skrátené do 15. marca zrušilo. Prepáč, že ti to hovorím, ale si tu nový. Nieže priznáš, že to bola naša chyba. Hoď to na opozíciu, že tému zneužíva, a na prezidentku, ktorá sa na to vôbec nesťažovala. Zmeníme zákon, upokojíme voličky, zas dáme dole Čaputovú a ešte to trošičku skomplikujeme Ústavnému súdu. Vlastne je to lepšie, než som čakal.

Perfídnejší vyhráva. Nevedno, či to na vláde prebiehalo nejako takto, niečo je však isté. Návrh na zachovanie premlčacích lehôt pri násilných trestných činoch i činoch proti mládeži či rodine, ktoré vo štvrtok ráno schválila vláda, má parlament odobriť v skrátenom konaní, aby sa stihol dátum účinnosti 15. marca. A minister Boris Susko momentálne vedie v súťaži Perfídnejší vyhráva vďaka slovám, že na vine je vlastne prezidentka a že skrátenie premlčacích lehôt je síce v poriadku, no koalícia z toho nechce robiť tému prezidentských volieb ani tému opozície. Celé to zaklincoval vetou, že opozícii skrátenie lehôt neprekážalo, pretože si to dva mesiace počas rozpravy nikto (akože z opozície, nie napríklad predkladateľ, ktorý to teraz mení) nevšimol.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Agro

Ficova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Sexuálne zneužívanie

Komentáre

Teraz najčítanejšie