Denník N

Ráno z New Jersey: Slafkovský a Nemec začínali ako deti, pre ktoré chceli rodičia viac. Dnes proti sebe druhý raz nastúpia v NHL

V strednom rade druhý zľava Filip Mešár, štvrtý Juraj Slafkovský, piaty Šimon Nemec. Foto - HMS Select/archív J. S.
V strednom rade druhý zľava Filip Mešár, štvrtý Juraj Slafkovský, piaty Šimon Nemec. Foto – HMS Select/archív J. S.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Juraj Slafkovský a Šimon Nemec dnes proti sebe nastúpia v NHL.

Pozeranie zápasu by malo byť pre slovenských fanúšikov ľahko dostupné. Začína sa o 20.00 slovenského času a zápas by mali vysielať Nova Sport 1 aj Voyo.

Hoci má Slafkovský len 19 a Nemec 20 rokov, už teraz patria k najobľúbenejším športovcom na Slovensku. Môžu za to ich výkony v reprezentácii, prvé dve miesta na drafte aj začiatky v NHL.

Lenže nič z toho by sa nepodarilo bez ich rodičov, ktorí neboli dostatočne spokojní s tým, čo ich talentované deti dostávali v slovenských kluboch. A tak sa Slafkovský a Nemec prvý raz dostali do Kanady a Ameriky. Ešte ako deti, ktoré vidíte na titulnej fotografii k článku.

V tomto texte si pripomenieme, ako sa celý ich príbeh začal, aj ako dopadli predošlé zápasy, v ktorých hrali proti sebe.

V noci nehral žiadny Slovák, zato Adam Ružička sa dostal až na titulnú stránku hokejovej časti populárneho športového webu The Athletic.

O jeho príbehu nepochopiteľnej sabotáže vlastnej kariéry sme písali včera nielen my, ale aj desiatky, ak nie stovky médií po celom svete.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Ako sa Nemec a Slafkovský prvý raz dostali do zámoria

Ešte predtým, ako Slafkovský z Košíc a Nemec z Liptovského Mikuláša začali spolu hrávať v rôznych reprezentáciách, stretli sa v projekte s názvom HMS Select.

Bola to iniciatíva nadšených rodičov, ktorí chceli pre svoje deti viac už v žiackom veku, a tak im začali vybavovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Ráno s NHL

Šimon Nemec

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie