Denník N

Zlý deň pre Slovan. Vypadol z Konferenčnej ligy a od FIFA dostal zákaz prestupov

Vladimír Weiss st. má veľkú zásluhu na titule. Foto - TASR/Pavel Neubauer
Vladimír Weiss st. má veľkú zásluhu na titule. Foto – TASR/Pavel Neubauer

Slovan Bratislava prehral so Sturmom Graz odvetu play-off o účasť v osemfinále Konferenčnej ligy 0:1 a rozlúčil sa s pohárovou Európou.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Slovan nemohol byť pred odvetou so Sturmom v horšom rozpoložení. Prvý zápas prehral minulý týždeň 1:4. Už tento výsledok hovoril jasne, že Slovan má len minimálnu šancu na postup do osemfinále Konferenčnej ligy.

Navyše pár hodín pred zápasom sme sa dozvedeli, že Slovan má od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) zákaz prestupov. V závere transferového okna preto nemohol priniesť nových hráčov.

Dôvodom zákazu je, že Slovan nevyplatil svojmu bývalému hráčovi Vernonovi De Marcovi všetky peniaze.

De Marco, ktorý bol hráčom Slovana sedem rokov a mal funkciu zastupujúceho kapitána, v lete odišiel ako voľný hráč do tímu zo Spojených arabských emirátov Hatta Club. Naturalizovaný slovenský reprezentant sa rozhodol riešiť situáciu cez FIFA.

Napriek týmto nepriaznivým okolnostiam podal Slovan solídny výkon. Síce prehral (0:1), ale na ihrisku nebol horším mužstvom.

V článku sa dočítate:

  • aké boli nádeje slovanistických fanúšikov pred zápasom;
  • čo hovorí na zákaz prestupov generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.;
  • ako zhodnotil zápas tréner Vladimír Weiss st.
  • koho označil za najlepšieho hráča zápasu.

Na domáce zápasy Slovana v pohárovej Európe pravidelne cestujem mestskou hromadnou dopravou. Jednak preto, že večer v deň zápasu v okolí štadióna poriadne nezaparkujete.

Verejnou dopravou cestujem rád na Slovan aj preto, že samotné cestovanie „emhádečkou“ má svoje čaro.

Vo vyspelých európskych mestách sa futbalový zápas začína už ďaleko pred bránami štadióna. V metre, vo vlaku či v autobuse, ktorými ľudia cestujú za svojím obľúbeným tímom. Väčšinou odetí v rovnakých klubových farbách. Rozprávajú sa spolu, rozoberajú možnosti základnej zostavy, tipujú výsledok.

V električke číslo 4, ktorou som vo štvrtok na zápas cestoval ja z Dúbravky, bolo veľa fanúšikov Slovana. V duchu som sa potešil, že som nezachytil žiadne vulgárnosti ani násilné správanie.

Ocenil som aj to, že z davu azda osemdesiatich ľudí v jednom vozni starej verzie „štvorky“ panuje optimistická nálada.

„Tak má vyzerať klubizmus,“ povedal som si v duchu a spomínal som na zápasy, ktoré som zažil napríklad v Barcelone, Londýne alebo Rotterdame. Tam futbalom žije v deň zápasu pomaly celé mesto.

Približne hodinu pred úvodným výkopom Slovan zverejnil na svojich sociálnych sieťach základnú zostavu na Graz. „Paráda, hrá aj Barseghjan. Zachráni nás, má dobrú formu,“ vravela odhodlane pani stojaca vedľa mňa svojim dvom (pravdepodobne) synom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska konferenčná liga

Futbal

ŠK Slovan Bratislava

Slovan pod Kmotríkovcami

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie