Denník N

Pellegrini sa chválil, ako zabrzdil Fica. Po utajenej zmene, ktorá môže dostať Gašpara ml. do SIS, stíchol

Robert Fico a Peter Pellegrini. Foto N - Vladimír Šimíček
Robert Fico a Peter Pellegrini. Foto N – Vladimír Šimíček

Politici Hlasu mlčia, či na vláde podporili úpravu štatútu SIS. Opozícia varuje, že Robert Fico môže zmenou obísť prezidentku a do vedenia SIS okľukou dosadiť syna Tibora Gašpara.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Peter Pellegrini sám od seba začne do televíznej kamery rozprávať, ako sa postavil Robertovi Ficovi a zabrzdil ho v tom, aby koalícia zobrala prezidentke právomoc menovať riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS).

„Ja nepodporujem takýto návrh, aby sme odobrali prezidentovi kompetenciu menovať šéfa SIS, vybavené, môžeme na túto tému zabudnúť,“ hovoril Pellegrini minulý štvrtok v debate JOJ Na hrane. Ficovi podľa jeho slov povedal, že „to tak nebude“.

Po otázke, čo na to premiér Fico, predseda Hlasu Pellegrini opisoval: „Nič. Rešpektoval to a jednoducho to prestala byť téma.“

Debata medzi politikmi sa udiala po tom, ako prezidentka Zuzana Čaputová odkázala Robertovi Ficovi, že menovanie šéfa SIS nie je prioritou, a on jej kontroval, že ak je to pre ňu bremeno, tak ju vláda tejto záťaže zbaví.

Po týždni k tomu zrejme pristúpila.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Hlas

Pavol Gašpar

Peter Pellegrini

Robert Fico

Slovensko

Teraz najčítanejšie