Denník N

Ružička po videu s bielym práškom v Arizone skončil. Drogy v NHL sú „tajomstvom, o ktorom každý vie“

Adam Ružička. Foto - TASR/Ján Krošlák
Adam Ružička. Foto – TASR/Ján Krošlák

Článok bol aktualizovaný po rozhodnutí Arizony ukončiť Ružičkov kontrakt.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Pred pár dňami sme sa Tylera Toffoliho z New Jersey Devils spýtali, čo chýba jeho bývalému spoluhráčovi z Calgary Adamovi Ružičkovi, aby sa v NHL výraznejšie presadil.

„Musí podávať vyrovnané výkony a vytrvať v práci. Ak tvrdo pracujete každý jeden deň, tréneri si to všimnú a dajú vám šancu. Preto musí zostať pozitívny, ďalej pracovať a príležitosť časom príde,“ povedal 31-ročný Toffoli.

Ružička namiesto toho v čase, keď vypadol zo zostavy Arizony Coyotes, zverejnil na Instagrame video, z ktorého sa zdá, že sa chystá užiť drogu.

Hokejista je na videu s bielym práškom v tvare čiary a s kreditnou kartou. Kokaín či pervitín sa zvyknú šnupať vo forme bielej čiary.

Ružička video neskôr zmazal, no veľmi rýchlo sa rozšírilo na sociálnych sieťach.

„Tri sezóny v juniorke, tri sezóny na hrane NHL a AHL, dve sezóny bojuješ o stabilný flek v NHL a potom tú snahu možno spláchneš do záchoda jedným videom na Instagrame. Som zvedavý, či Ružička dostane šancu v asistenčnom programe alebo to bude pre neho koniec,“ napísal na sociálnej sieti X český hokejový novinár Jiří Vítek.

Na video veľmi rýchlo zareagovala aj Arizona. V klube končí – umiestnili ho na tzv. waiver listinu s cieľom ukončenia jeho kontraktu.

Tajomstvo, o ktorom každý vie

Hoci sa o tom často nehovorí, drogy sú v NHL dosť veľkým problémom.

The Athletic robil v roku 2019 anonymný prieskum medzi hráčmi a minimálne desať z nich označilo kokaín za „obľúbenú neresť“ medzi hokejistami v NHL. Populárna je aj extáza.

„Je to tajomstvo, o ktorom každý vie,“ povedal v spomenutom prieskume hokejista, ktorý ešte pred pár rokmi hrával v NHL.

Podľa tohto zdroja je u niektorých hráčov bežné, že si po zápase dajú pár pív a potom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie