Denník N

Newsfilter: Pellegrinimu chrabrosť zase vydržala pár dní 

Peter Pellegrini pri ohlásení kandidatúry na prezidenta. Foto - TASR
Peter Pellegrini pri ohlásení kandidatúry na prezidenta. Foto – TASR

1. Hlas pri Gašparovi stíchol. 2. Napriek hnusným rečiam sa Fico pri Ukrajine ešte načisto neodtrhol. 3. Nebezpečné poľské cestičky. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Hlas pri Gašparovi stíchol 

Vláda znovu skúša skratkou obísť prezidentku Zuzanu Čaputovú a podľa prieskumov najsilnejší prezidentský kandidát Peter Pellegirini, robí to čo vždy. Trochu rozčerí vodu, potom sa odmlčí a dúfa, že sa na všetko zabudne.

Vo štvrtok vláda v utajovanom režime zmenila štatút Slovenskej informačnej služby, čo by podľa opozície umožnilo, aby ju mohol riadiť Pavol Gašpar, štátny tajomník na ministerstve spravodlivosti a syn Tibora Gašpara. Vláda by z neho mohla urobiť jedného z námestníkov a zveriť mu riaditeľské kompetencie. Napokon aj teraz je na čele SIS len námestník s kompetenciami riaditeľa.

Cieľ je jasný

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie