Denník N

Ružička? Ďalší Galchenyuk, akoby Coyotes nemali aj bez toho dosť problémov, pripomína arizonský novinár

Adam Ružička za Arizonu odohral len tri zápasy. Na fotke je s Nathanom MacKinnonom z Colorada. Foto TASR/AP
Adam Ružička za Arizonu odohral len tri zápasy. Na fotke je s Nathanom MacKinnonom z Colorada. Foto TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď hokejová Arizona v piatok ukončila kontrakt s útočníkom Adamom Ružičkom, spojili sme sa s novinárom Fordom Hatchettom z ABC15 Arizona, ktorý pokrýva miestne športové dianie a zaoberal sa teraz aj Slovákovým prípadom.

Práve toto médium už v roku 2018 informovalo o tom, ako iného slovenského útočníka v službách Coyotes Richarda Pánika zatkla polícia v meste Scottsdale. Napriek výzve vtedy odmietol opustiť podnik a podľa polície bol pod vplyvom alkoholu; hovoril, že hrá za Coyotes. Po zadržaní ho po pár hodinách prepustili.

Dôvodom terajšieho Ružičkovho konca nespochybniteľne je video, ktoré v piatok zverejnil na svojom instagramovom účte: vyzerá to tak, že sa chystá užiť drogu. Príspevok síce zakrátko zmazal, ale rýchlo sa začal šíriť sociálnymi médiami. Klub sa ním začal bezodkladne zaoberať a výsledok nikoho neprekvapil. V piatok večer nášho času už bol Ružičkov celý instagramový profil neaktívny.

„Coyotes dnes popoludní umiestnili Ružičku na waiver listinu s úmyslom ukončiť s ním zmluvu. Pre klub, ktorý je v kríze a prehral 11 zápasov za sebou, je to nepríjemný zvrat. Minulý mesiac si Ružičku stiahli z waiver listiny v nádeji, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie