Denník N

Od ženy dostáva správy, ako sa s dcérou schovávajú v kúpeľni. Sudakov aj napriek záujmu veľkoklubov zostáva na Ukrajine

Počas zimného prestupového obdobia sa oňho aktívne zaujímalo viacero klubov, ale Sudakov sa napokon rozhodol predĺžiť svoj kontrakt so Šachtarom Doneck do roku 2028.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu uplynuli už dva roky a presne taký istý čas uplynul aj od narodenia dcéry futbalistu Georgiho Sudakova, za ktorého Neapol ponúkal Šachtaru Doneck v januári 40 miliónov eur.

Sudakov má stále iba 21 rokov, no ako mladý otec musel rýchlo dospieť, keďže jeho krajina je odo dňa narodenia jeho dcéry Milany vo vojne.

Za normálnych okolností by sa už pripravoval spolu so svojou manželkou a rodinou na veľkú narodeninovú oslavu. S ohľadom na to, že ruské rakety aj v súčasnosti dopadajú na ukrajinské mestá, majú však Ukrajinci priority nastavené inak.

„Situácia je zložitá. Často je počuť nálety a zvuky sirén. Nedávno dokonca došlo k výbuchu v blízkosti nášho domu v Kyjive,“ hovorí Sudakov v rozhovore pre BBC Sport.

Sudakov sa narodil v menšom meste Brianka na východe Ukrajiny na Donbase. Keďže pochádza z regiónu Donbasu, tak už od mládežníckych kategórií je hráčom Šachtaru Doneck, ktorý je považovaný spolu s Dynamom Kyjiv za najúspešnejší ukrajinský futbalový klub.

Šachtar Doneck v minulosti hrával svoje domáce zápasy v Donecku v novovybudovanej Donbas Arene s kapacitou vyše 50-tisíc divákov. V roku 2014 po začiatku vojny na východe Ukrajiny sa klub presťahoval najprv do Ľviva a neskôr do Charkiva, pričom v súčasnosti hrá už Šachtar Doneck svoje domáce zápasy v Kyjive.

Sudakov je profesionálnym futbalistom, čo znamená, že spolu s tímom musí veľa cestovať. Priznáva však, že to preňho nie je vôbec ľahké: „Je psychicky náročné, keď je vaša rodina od vás ďaleko a prvé, čo ráno po prebudení vidíte, je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Vojna na Ukrajine

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie