Denník N

Prečo si Adam Ružička zaslúži druhú šancu a čo pre to musí urobiť

Adam Ružička v drese Arizony Coyotes. Foto - TASR/AP
Adam Ružička v drese Arizony Coyotes. Foto – TASR/AP

Komentár Mateja Ondrišeka.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Príbeh hokejistu Adama Ružičku ukazuje, ako ľahko si verejne exponovaná osoba môže poškodiť kariéru. Video s bielym práškom v tvare čiary a s kreditnou kartou ho totiž nateraz stálo miesto v NHL aj v reprezentácii.

Slovenský zväz ľadového hokeja totiž vydal správu, že s Ružičkom nepočíta na majstrovstvách sveta v Česku, keďže jeho správanie „nie je v súlade s hodnotami reprezentanta“.

Je síce nepopierateľné, že Ružička sa neukázal ako vhodný vzor, no to isté sa dá povedať aj o hráčoch, ktorí v KHL slúžia ruskej propagande. Pri nich však zväz o žiadnych hodnotách nikdy nehovoril a vlani nehrali v reprezentácii „pre pokojný priebeh prípravy a stopercentnú koncentráciu tímu“.

Späť však k Ružičkovi. Toho po zverejnení videa Arizona Coyotes zaradila na tzv. waiver listinu s cieľom ukončiť s ním kontrakt. Keďže si ho z listiny nevzal žiadny iný klub NHL, Ružička je teraz bez práce.

Mohlo by sa zdať, že jeho skrat bude rýchlou cestou smerom KHL, no

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Duševné zdravie

Hokej

NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie