Denník N

Dva roky od útoku

Reči o tom, ako niekto diriguje Zelenského, sú bludy.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je bývalý predseda vlády, predseda strany Modrí – ES

Druhé výročie prepadnutia Ukrajiny Ruskom je dobrou príležitosťou na zamyslenie. Nielen o tom, prečo sa Kremeľ odhodlal na to, čo urobil. Ale možno ešte viac o tom, prečo je toľko občanov Slovenska zmätených a mýlia si obeť s agresorom. O tom, že mnoho obyvateľov Slovenska podľahlo ruským aj domácim konšpirátorom, svedčia nielen výskumy (napríklad tu), ale aj moje rozhovory so spoluobčanmi.

Príčinu treba hľadať nielen na sociálnych sieťach a v ruskej propagande, ktorej základom sú dezinformácie a rukolapné lži. Svoj podiel majú na tom niektoré médiá, ktoré chcú byť považované za mienkotvorné a seriózne, ale šíria lži. Podobne rôzni analytici či „nezávislí“ publicisti. Títo autori pretláčajú jeden chytľavý, a pritom nebezpečný naratív:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Politici píšu

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie