Denník N

Advokát Puškár tvrdí, že pozná vraha Daniela Tupého, na súde mlčí. Rodičov študenta necháva v neistote

Adam Puškár po prepustení z väzby na slobodu. Foto - TASR
Adam Puškár po prepustení z väzby na slobodu. Foto – TASR

Už viac než osemnásť rokov čakajú rodičia študenta Daniela Tupého na to, aby sa dozvedeli meno vraha svojho syna. Podozrivý z nej je advokát Adam Puškár, ktorý na súde taktizuje. Vyhlasuje, že meno skutočného vraha pozná, no zatiaľ nenastal čas, aby ho povedal.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Už to nie je otázka viery, ale dúfania, že raz príde spravodlivý rozsudok, povedal otec zavraždeného študenta Daniela Tupého po pojednávaní na Mestskom súde Bratislava I. Daniel Tupý starší z neho v pondelok odchádzal po menej ako hodine.

Proces s podozrivým vrahom jeho syna sa začal vlani v novembri, takmer presne po osemnástich rokoch od vraždy. Dva mesiace predtým podala prokurátorka Soňa Juríčková obžalobu na advokáta Adama Puškára, ktorý počas celého trestného konania nevypovedal. Neurobil to zatiaľ ani na súde.

Puškár tvrdí, že je nevinný, no vraj vie, kto 4. novembra 2005 neskoro večer na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke vraždil. Zároveň však taktizuje a 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vražda Daniela Tupého

Slovensko

Teraz najčítanejšie