Denník N

Newsfilter: Fico voličom Pellegriniho: Nieže sa prestanete báť!

1. Fico mobilizuje, ale nie do vojny. 2. Prípad Stanky Apfelovej: Takto to nemá fungovať. 3. SIS zostane aj naďalej zdiskreditovanou organizáciou.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybrala a komentovala Monika Tódová

1. Fico mobilizuje, ale nie do vojny

Novela trestných kódexov nevyšla v Zbierke zákonov ani 10 dní po tom, čo ju podpísala prezidentka Zuzana Čaputová. Bráni tomu predseda Národnej rady a Hlasu Peter Pellegrini, ktorý novelu stále neodoslal ministerstvu spravodlivosti, ktoré ju má zverejniť v zbierke. Pellegrini chce dosiahnuť, aby sa novelou nemohol riadne zaoberať Ústavný súd.

Situácia, keď kandidát na prezidenta Pellegrini marí riadny chod ústavných orgánov štátu, je pre koaličného kandidáta, samozrejme, veľký problém. Robert Fico preto ešte cez víkend prišiel s plánom, ako verejnosť vystrašiť tak veľmi, že to zatieni aj plán na obídenie Ústavného súdu.

Fico ešte v nedeľu večer – a za asistencie Pellegriniho a Andreja Danka aj v pondelok – strašil tým, že Slovensku hrozí vyslanie vojakov na Ukrajinu.

Hoci je to blud, ktorý dementovala aj prezidentka Zuzana Čaputová, predsedovia koaličných strán vedia, že mnohí chrabrí Slováci urobia čokoľvek, aby nemuseli ísť niekam naozaj bojovať, a teda aj zvolia Petra Pellegriniho za prezidenta. Fico, Pellegrini a Danko vedia, čím strašiť, lebo sa už naučili, že hrdinstvo mnohých ich priaznivcov sa končí pri radosti z trestného oznámenia na tých, ktorí ich napríklad nazvú zbabelcami.

Keď Fico hovorí o možnosti poslať vojakov na Ukrajinu, je to naozaj mobilizácia, ale nie do vojny, ale k volebným urnám.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie