Denník N

Armáda je jedna z posledných inštitúcií, ktorá nahlas hovorí, že Ukrajinci bojujú aj za Slovensko

Ilustračné foto - MO SR
Ilustračné foto – MO SR

Medzi slovenskými generálmi dnes zrejme nie je žiadny rusofil. Animozity medzi generálnym štábom a politikmi Smeru podľa exministra Naďa rastú.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Druhé výročie začiatku vojny Ruska proti Ukrajine si premiér Robert Fico pripomenul vyhlásením, v ktorom hovoril o „falošnom démonizovaní ruského prezidenta Putina“. Počas víkendu viackrát povedal, že ruskému útoku na Ukrajinu predchádzalo „vyčíňanie neonacistov“ alebo „neustále klamanie Ruska“ s rozširovaním NATO.

Rovnaké frázy už roky opakuje kremeľská propaganda a viackrát zazneli aj priamo z Putinových úst. Fico ich oficiálne označuje za svoje vlastné, „suverénne názory“.

V rovnakom čase si výročie pripomenulo aj velenie slovenských ozbrojených síl. Cez víkend zverejnili krátke vyhlásenie o tom, že je potrebné ďalej podporovať Ukrajinu, pretože jej porážka

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Robert Kaliňák

Slovenská armáda

Slovensko

Teraz najčítanejšie