Ráno s NHL: Nemôžeme ich stále držať za ruku. Ako chce tréner Tortorella dostať Philadelphiu do play-off

Hráč Philadelphie Sean Walker. Foto - TASR/AP
Hráč Philadelphie Sean Walker. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V zápase medzi Philadelphiou Flyers a Seattlom Kraken sa hrala tretia tretina a stav bol nerozhodný 2:2. Domáci Flyers potrebovali nutne zvíťaziť, keďže len nedávno prerušili svoju 5-zápasovú sériu prehier a po výhrach nad silnou Floridou a Winnipegom by sa zverenci Johna Tortorellu určite nechceli vrátiť na negatívnu vlnu proti tabuľkovo horšiemu protivníkovi.

Americký tréner sa celú predošlú prestávku svojím ostrým prejavom venoval len Seanovi Couturierovi.

„Nestalo sa nič špeciálne, len som počul Tortsa [Tortorellu] vo svojom uchu,“ povedal po zápase dnes už nový kapitán tímu.

Slová víťaza Stanleyho pohára z roku 2004 ale neprišli vôbec nazmar.

Už po piatich minútach tretej tretiny totiž dostal puk do siete brankára Seattlu Joeyho Daccorda práve Sean Couturier. Tento gól sa nakoniec ukázal ako víťazný.

V troch nočných zápasoch NHL zo Slovákov zasiahol do hry Šimon Nemec, ktorý nebodoval pri prehre New Jersey Devils na ľade Anaheimu Ducks 3:4. Nemec nastúpil v tretej obrane, odohral takmer 16 minút, pripísal si dve strely.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.

Ostré výrazy, tvrdé praktiky

„Rešpektujem ho (Couturiera), no potreboval som z neho dostať viac. Pravdepodobne to nebude musieť znovu počuť, no ak bude treba, tak mu to zopakujem,“ reagoval po zápase Tortorella.

65-ročný rodák z Bostonu je počas celej svojej trénerskej kariéry známy svojou priamosťou a otvorenosťou a pri kritike aj svojich vlastných hráčov sa nebojí použiť ostré výrazy či iné tvrdé praktiky.

Počas viacerých zápasov sme mohli vidieť, že protekciu nemajú ani tie najväčšie hviezdy. Napríklad v decembrovom stretnutí s Pittsburghom urobil veľkú chybu vedúcu ku gólu Penguins najproduktívnejší hráč Philadelphie Travis Konecny.