Denník N

Newsfilter: Takto si to predseda Fico nepredstavoval

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Ústavný súd zasiahol, Fico musí ísť už len na doraz. 2. Nový poriadok. 3. Koalícia si priznala chybu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Ústavný súd zasiahol, Fico musí ísť už len na doraz

Tak to bolo rýchle. Minulý týždeň prezidentka Zuzana Čaputová aj opoziční poslanci napadli novely trestných kódexov na Ústavnom súde, tento utorok sa zišlo plénum, ktoré rozhodlo o spojení týchto návrhov do jedného konania, a v stredu zasadlo opäť, aby pozastavili účinnosť ich časti.

Podľa informácií Denníka N sa to týka nižších trestov a kratších premlčacích lehôt, ako aj spätného otvárania dohôd o vine a treste s kajúcnikmi. Naopak, účinnosť pri rušení Úradu špeciálnej prokuratúry sa nepozastavuje, fakticky to znamená jej koniec k 20. marcu.

Rozhodnutie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie