Denník N

Žilinka teraz rozhodne o osude Lipšica aj veľkých káuz

Maroš Žilinka a Daniel Lipšic. Foto – N
Maroš Žilinka a Daniel Lipšic. Foto – N

Robert Fico narazil na Ústavný súd, hovorí o víťazstve, lebo sa zruší špeciálna prokuratúra. Lipšicov úrad reaguje, že zánik čakal, a víta, že zatiaľ nenastalo „drastické“ zníženie trestov a kratšie premlčacie lehoty.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď špeciálna prokuratúra žiadala Maroša Žilinku o informácie, kde presne budú na generálnej prokuratúre pracovať jej doterajší prokurátori po zrušení úradu Daniela Lipšica a čo bude s ich prípadmi, konkrétnej odpovede sa nedočkali. Listina sa pred necelým mesiacom vrátila iba s podpisom Žilinku, že ju zobral na vedomie.

Špeciálna prokuratúra už o 14 pracovných dní zaniká, keďže Ústavný súd v stredu v časti o tejto inštitúcii nepozastavil účinnosť novely trestných kódexov.

To znamená, že k 20. marcu prestane tridsiatke prokurátorov šéfovať špeciálny prokurátor Lipšic a podľa novely prejdú priamo pod generálnu prokuratúru. Ľudia zo špeciálnej prokuratúry však dodnes netušia, čo budú u Žilinku

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Maroš Žilinka

Robert Fico

Smer

Úrad špeciálnej prokuratúry

Ústavný súd

Slovensko

Teraz najčítanejšie