Denník N

Ronaldo dostal za nevhodné gesto prvý dištanc. Za rozkrok sa však už v Saudskej Arábii chytal opakovane

Cristiano Ronaldo v drese saudskoarabského klubu Al Nassr. FOTO: TASR/AP
Cristiano Ronaldo v drese saudskoarabského klubu Al Nassr. FOTO: TASR/AP

Cristiano Ronaldo dostal za svoje gesto s rukami pri rozkroku jednozápasový dištanc a aj pokutu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ešte v nedeľu saudskoarabský klub Al Nassr v zostave s Cristianom Ronaldom zvíťazil nad Al Shabab 3:2 a získal dôležité tri body do tabuľky.

Portugalčan premenil v 21. minúte penaltu a s 22 gólmi v tejto sezóne je aj naďalej najlepším strelcom celej Saudi Pro League.

Viac ako o výsledku sa však po skončení zápasu diskutovalo o geste, ktoré spravil Ronaldo voči fanúšikom súpera. Domáci priaznivci po prehre svojho tímu skandovali „Messi, Messi“, čo podľa všetkého 39-ročného Portugalčana vyprovokovalo.

Lionel Messi je totiž Ronaldov dlhoročný rival, ktorý teraz hráva v Spojených štátoch v drese Interu Miami.

V minulosti však obaja proti sebe súperili v drese dvoch najväčších španielskych klubov – Messi hral za FC Barcelona a Ronaldo za Real Madrid. S ich vzájomným porovnávaním však fanúšikovia neskončili ani teraz, keď hrajú na iných kontinentoch.

Tvrdil vraj, že išlo o symbol víťazstva

Agentúra AP informuje o tom, že samotný incident nezachytili televízne kamery. Aj napriek tomu si však Ronaldovo gesto nahrali na telefón niektorí fanúšikovia, ktorí ho potom zdieľali na sociálnych sieťach.

Ronaldo si v nedeľu po pokrikoch domácich priaznivcov najprv priložil ruku k uchu a následne urobil

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cristiano Ronaldo

Futbal

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie