Denník N

Ráno s NHL: Matthews môže streliť 70 gólov, v jednej veci sa však od najlepších z minulosti odlišuje

Auston Matthews sa teší z gólu v zápase proti Philadelphii Flyers. FOTO: TASR/AP
Auston Matthews sa teší z gólu v zápase proti Philadelphii Flyers. FOTO: TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Auston Matthews prežíva aktuálne skvelú sezónu. V 59 zápasoch strelil už 53 gólov. To znamená, že skóruje v priemere takmer v každom jednom zápase.

S Matthewsom počas tohto ročníka jednoducho nedokáže držať krok nikto. Druhý najlepší strelec tejto sezóne Sam Reinhart z Floridy má aktuálne o jedenásť gólov menej. Už teraz je teda jasné, kto zrejme získa Richardovu trofej pre najlepšieho strelca ligy.

„Je to niečo neuveriteľné. Nemám veľmi čo k tomu dodávať,“ hovorí pre kanadskú televíznu stanicu Sportsnet hlavný tréner Toronta Maple Leafs Sheldon Keefe.

Pre lepšiu predstavu – Alexander Ovečkin strelil v jednej sezóne najviac 65 gólov (ročník 2007/08). Matthews má už teraz 53 gólov, pričom do konca základnej časti Toronto odohrá ešte 23 zápasov. Ak by teda pokračoval v nastolenom tempe aj naďalej, tak poľahky prekoná najlepšiu Ovečkinovu sezónu.

V porovnaní s ostatnými hráčmi vyznieva Mathewsov počet gólov ešte dominantnejšie. Napríklad Nikita Kučerov, ktorý aktuálne vedie bodovanie celej NHL, nikdy nestrelil v jednom ročníku viac ako 48 gólov. To isté platí aj o Nathanovi MacKinnonovi, ktorého maximom je 42 gólov spred roka.

Väčšina expertov aj fanúšikov sa zhoduje na tom, že najlepším hokejistom na svete je v súčasnosti Connor McDavid z Edmontonu. Ten mal výbornú minulú sezónu, keď strelil v 82 zápasoch 64 gólov, no v tomto ročníku sa zatiaľ strelecky trápi. V 55 zápasoch strelil „iba“ 22 gólov, zatiaľ čo Matthews dal už teraz 53 gólov.

V noci hrali štyria Slováci, no ani jeden z nich nebodoval. Juraj Slafkovský odohral v drese Montrealu svoj jubilejný 100. zápas v rámci NHL. Na svojom konte má zatiaľ v celej svojej doterajšej kariére 41 bodov, čo je priemer o niečo menej ako pol bodu na jeden duel.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Je tu jeden veľký rozdiel

V minulosti v NHL hralo viacero skvelých útočníkov, Matthews sa však od všetkých v jednej veci výrazne odlišuje.

Táto sezóna je totiž z jeho pohľadu o to pozoruhodnejšia, že okrem veľkého počtu gólov dokáže aj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie