Denník N

Fico zavolal na MDŽ do Košíc aj Glücka, ktorý sa preslávil rečami o znásilnení. Z obrazovky zdravil Pellegrini

Pozdrav Petra Pellegriniho na MDŽ Smeru v Košiciach. Foto N - Peter Lázár
Pozdrav Petra Pellegriniho na MDŽ Smeru v Košiciach. Foto N – Peter Lázár

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na ulici v Košiciach nestál žiadny rušivý element s transparentom. Na rozdiel od rokovania V4 v Prahe nečakalo Roberta Fica privítanie s piskotom, ale množstvo obdivovateliek.

Vstup na MDŽ Smeru v košickom Jumbo centre bol na pozvánky. Tie rozposlali do širokého okolia, na parkovisku boli autá z Michaloviec, Sabinova, Sobraniec…

Dievčatá, bozkávam. Zachránili sme V4 aj samit v Paríži, ale dosť bolo politiky

Dievčatá, bozkávam, boli prvé slová Roberta Fica z pódia.

Necítime, ozvalo sa z publika.

Keby som mohol, vojdem medzi vás, ale asi by to trvalo do ďalšieho rána, snažil sa premiér vtipne pokračovať.

Kto bol na oslavách Medzinárodného dňa žien Smeru v predchádzajúcich rokoch, presne toto laškovanie Roberta Fica už zažil.

Vážnejšie premiér pokračoval, že takéto stretnutia k sviatku žien sú preňho balzamom po tom, s čím sa stretáva v politike. „V živote som nevidel takú militantnú poradu ako v pondelok večer v Paríži s premiérmi západných krajín. Bol som skoro svedkom rozpadu V4 v utorok ráno v Prahe, ale zachránili sme jedno aj druhé,“ uviedol čerstvé príklady, aké negatíva zažíva v politike.

Napokon ženám zaželal všetko najlepšie a celému svetu mier.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Peter Pellegrini

Slovensko

Teraz najčítanejšie