Denník N

Fico slovami o Západe, ktorý živí vojnu, uráža aj Česko, vraví Petros Michopulos z podcastu Kecy a politika

Petros Michopulos. Foto Deník N - Ludvík Hradílek
Petros Michopulos. Foto Deník N – Ludvík Hradílek

Myslel som si, že Fico je väčší sekáč, jeho prejav pred stretnutím v Paríži bol naozaj hlúpy, vraví český politický marketér a komentátor Petros Michopulos.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Petros Michopulos (53) je politický marketér, v 90. rokoch pracoval napríklad na kampani Miloša Zemana. Spolu s komentátorom Bohumilom Pečinkom pripravuje podcast Kecy a politika.

V rozhovore hovorí:

  • ako v Česku zarezonovali najnovšie Ficove výroky o Ukrajine;
  • prečo mal potrebu sa voči Ficovi ohradiť aj premiér Fiala;
  • v čom sa v otázke vojny líši Fico od Andreja Babiša;
  • aj čo prezradil samit V4 v Prahe.

Na Slovensku v posledných dňoch zarezonovalo vydanie vášho podcastu, kde sa venujete postojom Roberta Fica k vojne na Ukrajine, ktoré predniesol v súvislosti s druhým výročím ruskej agresie. Stáli tieto Ficove výroky za pozornosť?

Je to predseda vlády susedného štátu, ktorý v Česku považujeme za bratský. Čokoľvek sa deje v najvyšších poschodiach slovenskej politiky, je dôležité pre komentovanie aj na českej politickej scéne. Aj po 30 rokoch sa naše politické scény ovplyvňujú, ukazujú si vzor či cestu.

Do akej miery Ficove slová o „falošnej démonizácii Putina“, o tom, že „Západu nevychádza stratégia využiť konflikt na Ukrajine na zničenie Ruska“, či o tom, že „Západ podporuje zabíjanie Slovanov“, mali ohlas v českých médiách?

Mám pocit, že o tom písali takmer všetky médiá, výrokom Fica sa venovali asi všetky televízie. Tieto vyjadrenia mali súbeh s rokovaniami v Paríži a plánovaným stretnutím premiérov V4. Čokoľvek, čo v predvečer takejto schôdzky povie premiér, ktorý sa jej má zúčastniť, je počuť.

Čo bola prevažujúca emócia z Ficových slov?

Väčšinovou reakciou v médiách bol trochu šok, moja reakcia bola vlastne radostná. Povedal som si – super,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Petr Fiala

Petr Pavel

Prezidentské voľby 2024

Robert Fico

Rozhovory

Smer

Viktor Orbán

Slovensko

Teraz najčítanejšie