Denník N

Čakali Willyho Wonku, dostali prázdnu halu. Z nevydarenej akcie sa stal internetový virál

Foto - Stuart Sinclair pre Washington Post
Foto – Stuart Sinclair pre Washington Post

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Píše Daniel Wu, článok zverejňujeme so súhlasom The Washington Post.

Webová stránka podujatia Willy’s Chocolate Experience (Willyho čokoládový zážitok) sľubovala návštevníkom svet nefalšovanej predstavivosti.

Organizátori ich lákali na ohromujúcu akciu pre deti s atrakciami, ktoré mali pripomínať výtvory fiktívneho výrobcu čokolády Willyho Wonku. Ilustrácie na webovej stránke reklamovali honosné záhrady s obrovskými lízankami a farebnými cukríkmi.

Keď však na zážitkové podujatie v Glasgowe minulú sobotu prišiel Stuart Sinclar so svojou rodinou, objavili niečo úplne iné. Willyho čokoládový zážitok bol v skutočnosti rýchlou prechádzkou pustou sálou so skladacími stolmi, zopár rekvizitami s cukríkovou tematikou a priechodmi zakrytými čiernymi plachtami.

Bolo to zúfalo málo na to, aby sa Sinclairova štvorročná dcéra Nevanah naplno ponorila do sveta nefalšovanej predstavivosti. Pred odchodom dostala dve želé fazuľky a pohár limonády.

„Najhoršie na tom bolo, že tam nebola žiadna čokoláda,“ hovorí Sinclair pre Washington Post. Za každú zo vstupeniek pritom zaplatil v prepočte asi 42 eur.

Podujatie s minimom rekvizít pobúrilo rodičov a predčasne ho ukončili. Niektorí platiaci dokonca privolali políciu.

Miesto, kde zomreli detské sny

Obrázky z podujatia sa rýchlo stali virálom na sociálnych sieťach.

Komentujúci sa predbiehali v tom, aby sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Filmy

Kultúra, Svet

Teraz najčítanejšie