Denník N

Obžalovaný predložil dôkaz, ktorý ho nakoniec usvedčil. Ďalší senát uveril svedkovi Makóovi

Ľubomír Arpáš v úvode súdneho procesu. Foto - TASR
Ľubomír Arpáš v úvode súdneho procesu. Foto – TASR

Po bývalom špeciálnom prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi prispelo svedectvo exriaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa aj k odsúdeniu Ľubomíra Arpáša, ktorý bol šéfom kontrarozviedky. Za podplácanie dostal päť rokov. Verdikt nie je právoplatný.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ďalší senát uveril slovám bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóoa. Aj na základe jeho svedectva Špecializovaný trestný súd vo štvrtok odsúdil bývalého šéfa kontrarozviedky Ľubomíra Arpáša v kauze Babylon.

Za podplácanie by mal Arpáš ísť do väzenia na päť rokov, rozsudok nie je právoplatný. Odvolal sa prokurátor aj obhajcovia.

Arpáš bol pôvodne spolu s advokátom Františkom Polákom obžalovaný z vydierania aj legalizácie príjmu z trestnej činnosti. V tejto časti však oboch senát predsedu Romana Púchovského a sudcov Michala Trubana s Jánom Giertlim oslobodil. Poláka odsúdil na 30 mesiacov za nepriamu korupciu.

Z rozhodnutia senátu je zrejmé, že uveril svedkovi Makóovi, že mu bývalý funkcionár tajnej služby ponúkol 200- až 300-tisíc eur za vyriešenie problémov Pavla Konkoľa, ktorý vedie spoločnosť Podtatranská hydina. Konkoľ bol podozrivý z daňovej trestnej činnosti. Hodnovernosť svedka podľa senátu potvrdil dôkaz, ktorým Arpáš chcel preukázať svoju nevinu.

Spochybňovaný svedok, ktorému veria súdy

Na záver procesu na to poukázal aj prokurátor Matúš Harkabus, ktorý síce podal odvolanie, ale priznal, že ho pozitívne prekvapilo „ako súd podrobne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ľudovít Makó

Slovensko

Teraz najčítanejšie