Denník N

Slafkovský, Nemec či Tatar v jednej formácii. Zostavili sme najsilnejší možný tím Slovenska na olympiáde

Juraj Slafkovský. Foto – TASR/Martin Baumann
Juraj Slafkovský. Foto – TASR/Martin Baumann

Ako by mohol vyzerať tím hokejistov Slovenska na ZOH 2026?

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Do ZOH 2026 v Miláne a Cortine d’Ampezzo zostávajú necelé dva roky. O účasti slovenských hokejistov ešte iba rozhodne kvalifikácia na prelome augusta a septembra v Bratislave.

Aj keď ide stále o ďaleký čas na predpoveď možného zloženia tímu, posledný mesiac priniesol dve dôležité hokejové informácie.

Prvou je, že vedenie NHL preruší sezónu a uvoľní hráčov na olympijský turnaj. Naposledy hrali hokejisti zo zámoria na olympiáde ešte v roku 2014.

Na druhej strane rada Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) zatiaľ nerozhodla o osude ruského tímu a jeho prípadný štart prehodnotí až na budúci rok.

Hoci potenciálny zákaz štartu Ruska na olympiáde nijako neovplyvní účasť hráčov z KHL, môže minimálne vyslať signál na zváženie ich nominácie.

Finálny zoznam mien ovplyvní aktuálna forma, rôzne zranenia, nepochybne aj vzťahy medzi hráčmi či preferencie trénera, ktorým už pravdepodobne nebude Craig Ramsay.

Ako by mohol vyzerať o dva roky najsilnejší možný tím hokejistov Slovenska na ZOH 2026, ak by sme tieto faktory nezohľadňovali?

S touto úlohou sa popasoval hokejový expert Rastislav Konečný.

„Vyskladať zostavu na dva roky vopred je, pochopiteľne, veľmi náročné, pretože sa dovtedy môže veľa zmeniť. A určite v tom hrá rolu aj subjektivita,“ hovorí na úvod bývalý mládežnícky reprezentant a exkapitán Žiliny.

Nomináciu tvoria 3 brankári, 8 obrancovia a 14 útočníci.

„Hráčov z KHL som v tomto momente nebral do úvahy, keďže nevieme, aká bude situácia. Preto som sa tam ani nepozeral a orientoval som sa najmä na hráčov z Ameriky a z vyspelej Európy.“

Nominácia podľa Rastislava Konečného

Brankári:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

Olympijské Slovensko

Šimon Nemec

Zimné olympijské hry

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie