Denník N

Duna ukazuje, že sci-fi je najviac. Ale sama ním nie je

Duna – Časť druhá. Foto - Continental Film
Duna – Časť druhá. Foto – Continental Film

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ak by bolo možné merať kvalitu filmu jeho komerčným úspechom, Duna – Časť druhá bude asi vskutku kvalitný film. Alebo aj superkvalitný, megakvalitný – uvidíme v nasledujúcich dňoch, keď vyjdú aktuálne prehľady tržieb. Čosi podobné platí o divákoch a ich reakciách: ak by bolo možné merať kvalitu filmu týmito ukazovateľmi, takisto sa zdá, že Duna – Časť druhá je kvalitný film.

V konsenzuálnej zhode o tom svedčia reakcie angažovaných divákov prvého nasadenia, teda prevažne fanúšikov, s divákmi profesionálmi, teda kritikmi a recenzentmi, ktorí zvyknú dávať najavo svoj postoj hneď po uvedení filmu. 93 percent na ČSFD, deväť z desiatich na IMDB, 81 percent metascore a 94 percent na Rotten Tomatoes sú veľké čísla.

Komerčne a štatisticky to teda vyzerá výborne, navyše je tu prísľub ďalšieho pokračovania, čo minimálne znamená to, že autori Duny sa nesústredili iba na film samotný, ale aj na potenciálnu budúcnosť. Hlavne nech

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Filmy

Kultúra

Teraz najčítanejšie