Denník N

Aké bolo derby? Weiss provokoval a nedohral, Kucka dal takmer gól z polovice a fanúšikovia urýchlili vlak

Pre pyrotechniku zápas na pár minút prerušili. Foto - TASR/Pavol Zachar
Pre pyrotechniku zápas na pár minút prerušili. Foto – TASR/Pavol Zachar

Slovan vyhral nad Trnavou 2:0 a na čele ligy má 16-bodový náskok.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Pár hodín pred zápasom to vyzeralo na najpokojnejšie derby Slovana a Trnavy za posledné roky. Príchod fanúšikov hostí sa zaobišiel bez väčších policajných manévrov a dopravných obmedzení. Niesol sa v pokojnej, až zábavnej atmosfére.

Zápas sledovalo 11 130 divákov, takmer o tisíc päťsto menej ako na jeseň v Trnave. Znova sa to však nezaobišlo bez problémov.

Slovan vyhral 170. tradičné derby 2:0. Prvý a víťazný gól strelil Vladimír Weiss mladší a opäť nezostal svojej povesti nič dlžný. Druhý gól pridal Jaromír Zmrhal, ktorý v prvom polčase vystriedal práve zraneného Weissa.

A oni odkiaľ prišli?

Priaznivci Spartaka nedorazili vlakovým špeciálom, ako zvykli v minulosti, ale bežnou linkou. Spoj, ktorý máva zvyčajne meškanie, prišiel dokonca zhruba so štvrťhodinovým predstihom.

Na stanici boli nastúpení desiati ochrankári vo vestách Slovana a ešte viac policajtov aj so psami.

Z nástupišťa malej stanice na Vinohradoch sa postupne za mužom s megafónom hrnul dlhý rad skandujúcich fanúšikov.

Postupne si zakričali tri antislovanistické chorály. Následne spíker do vlastných radov povedal poznámku, ktorá rozosmiala aj prítomných policajtov:

„Chlapi, ak

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Futbalová Niké liga

ŠK Slovan Bratislava

Trnava

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie