Denník N

Vie to od prvého momentu. Prestupový expert z Talianska vysvetľuje, prečo Slovensko nepríde o Calzonu

Francesco Calzona po tejto sezóne nezostane trénerom Neapola. Foto - TASR/Jaroslav Novák
Francesco Calzona po tejto sezóne nezostane trénerom Neapola. Foto – TASR/Jaroslav Novák

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Počas februára sa na niekoľko dní stal hlavnou futbalovou osobnosťou na Slovensku tréner reprezentácie Francesco Calzona.

  • V piatok 16. februára sa konečne dohodol so Slovenským futbalovým zväzom (SFZ) na novej zmluve, ktorá ho na lavičke udrží aj po tohtoročnom Eure.
  • V nedeľu sa ozval Neapol, ktorý vyhodil už druhého trénera v tejto sezóne, Waltera Mazzarriho, že bývalého asistenta trénera Maurizia Sarriho, Calzonu, chcú na lavičke minimálne do konca sezóny.
  • Nasledujúci týždeň prišlo oznámenie, že Calzona podpísal nový kontrakt s reprezentáciou a zároveň dostal povolenie sedieť na dvoch stoličkách.

Denník N písal o podmienkach, ktoré si vedenie SFZ dalo, a v nasledujúcom rozhovore to potvrdil šéf SFZ, Ján Kováčik: „Ako dlhodobé riešenie si to neviem predstaviť. Preto sme súhlas obmedzili len do konca tejto sezóny.“

Aj preto sa začalo špekulovať, kto by po lete mohol Calzonu nahradiť, keby k tomu došlo. Ešte stále je v hre, že Neapol nakopne a dostane sa ďaleko aj v Lige majstrov. To by sťažilo situáciu prezidenta Neapola Aurelia de Laurentiisa, keby po sezóne hľadal náhradu za úspešného kouča.

Jedným z mien na funkciu trénera národného tímu bol Adrián Guľa, ktorý je voľný po minuloročnom konci v Dunajskej Strede. Sám bývalý tréner dvadsaťjednotky v rozhovore pre Denník N odmietol, že by očakával, že sa SFZ ozve práve jemu. Namiesto toho ponúkol iné meno.

„Môj názor je, že keby k tomu došlo, trénerom by mal byť Vladimír Weiss starší. Má v sebe skvelý mix: je Slovák s bohatými skúsenosťami a charizmou, je to osobnosť. Chlapci to potrebujú a isto by to ocenili.“

Zavládli obavy, aby SFZ pri hľadaní nového trénera neurobil krok späť. Ako aj prezident Kováčik v rozhovore akcentoval, práve práca pri slovenskej reprezentácii a postup na Euro spravil z Calzonu relevantného svetového hlavného trénera. Ale aj jeho objavenie bola skôr šťastná náhoda s prispením Mareka Hamšíka.

Denník N preto hovoril s talianskym prestupovým expertom Rudym Galettim, ktorý sa dlhodobo venuje posunom v SSC Neapol a aktuálne aj hľadaniu nového trénera v klube.

Jeho zákulisné informácie naznačujú, že na Weissa či Guľu možno ani nebude musieť prísť. „Calzona to vie od prvého momentu rokovaní s klubom,“ hovorí expert pre Denník N.

Čo sa stane po lete?

V jednej veci má šéf Neapola jasno, ako vysvetľuje Galetti.

„Obe strany boli počas rokovaní jednoznačné v tom, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Euro

Futbal

futbalová reprezentácia

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie