Denník N

Ráno s NHL: Andy Murray mal rovnaký problém. Lekár opisuje, ako Kanovi pomohla špeciálna operácia kĺbu

Patrick Kane (88) z Detroitu Red Wings. Foto - TASR/AP
Patrick Kane (88) z Detroitu Red Wings. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Problémy Patricka Kana s bedrovým kĺbom sa po prvýkrát ozvali počas play-off v roku 2020 v drese Chicaga. Napriek tomu v ňom však trojnásobný víťaz Stanleyho pohára zaznamenal 9 bodov v deviatich zápasoch a podobne vysoký štandard si držal aj v celej nasledujúcej sezóne.

Hovoril si, že to bude v poriadku a nebude musieť podstúpiť operáciu, no problém bol čoraz zjavnejší.

Vydarený nebol ani príchod do New Yorku Rangers v minulej sezóne pred play-off, a tak Kane napokon podstúpil operáciu začiatkom júna 2023.

Dlhšie sa špekulovalo, v akej forme sa vráti, no v novembri podpísal ročný kontrakt s Detroitom, v ktorom patrí k najlepším hráčom.

Chirurg Edwin Su vysvetlil, ako mu pomohla operácia a v čom je jeho príbeh iný oproti nevydarenému návratu Nicklasa Bäckströma, ktorý mal rovnaký problém.

Novinky z noci:

  • Vedenie New Jersey odvolalo trénera Lindyho Ruffa po sérii zlých výsledkov. Do konca sezóny ho nahradí Travis Green. V New Jersey pôsobí aj slovenský obranca Šimon Nemec. Devils prehrali päť z uplynulých siedmich zápasov a v tabuľke Východnej konferencie klesli na 11. miesto. Na ôsmu Philadelphiu strácajú osem bodov.
  • Tomáš Tatar mal v noci jednu plusku, Martin Pospíšil 17 trestných minút za faul zozadu na Vinca Dunna.

Pospíšilov faul:

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Ako mu pomohla operácia kĺbu

Nešlo o klasickú výmenu za kovovú protézu, pretože tá by jeho kariéru definitívne ukončila. Namiesto toho zvolil newyorský chirurg Edwin Su pre Kana zákrok, pri ktorom v podstate ide o povrchovú náhradu bedrového kĺbu.

Po rovnakom zákroku sa do NHL skúšali vrátiť Ed Jovanovski či Nicklas Bäckström. Spomedzi iných športov by sa ako vhodný príklad mohol uviesť Andy Murray.

Jovanovski aj Bäckström však boli po tomto zranení len tieňom svojich slávnych rokov. Jednotka draftu z roku 1994 nastúpila potom len do 35 zápasov a Bäckström si zatiaľ zahral 47 duelov, v ktorých získal 22 bodov.

Kane potom prezradil, prečo sa pre zákrok rozhodol: „Presvedčilo ma to, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie