Denník N

O svete za zrkadlom

Ilustrácia – britannica.com
Ilustrácia – britannica.com

V našej paralelnej realite veci na prvý pohľad vyzerajú normálne, ale fungujú presne naopak.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Zdá sa vám tento spôsob fungovania sveta trocha zvláštny? Pravdepodobne len žijeme novú variáciu starého príbehu, v ktorom do miestnosti vojde lož a povie: „Som pravda.“

Vojde Robert a vyhlási: „Ja si ženy veľmi vážim. Len nie tú západnú ku**u.“ Vojde Igor a povie Andrejovi: „Si blázon a podvodník a Andrej ho odbije: Nie, ja som mysliteľ. Blázon a podvodník si ty.“ Boris vyhlási: „Ja s vami nemám nič spoločné, som konzervatívny politik.“ Fúzkatý Marián všetkým oznámi: „Brrránim svet pred nacistami. Všetkých trrreba zlikvidovať.“ Japonec Tomio sa zhodne s typickým Slovákom Štefanom, že musia uzavrieť Európu pred cudzincami.“ Ten druhý ešte zastrihá špicatými uškami a skonštatuje: „Po-zor na mňa – som pre-zi-dent! A aj budem.“ Šéfom kontrolórov vyšetrovania pandémie sa stane konšpirátor Peter a kultúru v krajine dá do poriadku vlastenka Martina z Rakúska. „Kunia tvár“ Dmitrij prehlási: „Ak Ukrajina prestane útočiť na Rusko, vojna sa okamžite skončí.“ A ak čoskoro vznikne Ministerstvo múdrosti, je viac-menej jasné, kto ho bude mať na starosti.

Alica z knihy Lewisa Carolla by povedala, že sa asi ocitla v Krajine za zrkadlom, kde je všetko hore nohami. V tejto paralelnej realite veci na prvý pohľad vyzerajú normálne, ale fungujú presne naopak. Ako keď navštívite psychiatrickú nemocnicu a zistíte, že pacienti sa pred časom vzbúrili a všetkých lekárov a personál zavreli na „špeciálne oddelenie“.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Komentáre

Teraz najčítanejšie