Denník N

Vo filme Chudiatko bojovala aj s vlastnými úzkosťami. Ako sa Emma Stone dostala na vrchol Hollywoodu

Emma Stone vo filme Chudiatko. Foto – Searchlight Pictures
Emma Stone vo filme Chudiatko. Foto – Searchlight Pictures

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V posledný deň nakrúcania sa vraj rozplakala a nevedela prestať. Sčasti bolo dôvodom vyčerpanie, sčasti hlboký smútok, že sa to všetko končí.

Emma Stone mala zahrať už len jedinú scénu filmu Chudiatko (Poor Things) a skočiť pri nej z mosta. Jedna žena v tej scéne umiera, druhá sa rodí. Bella Baxter, absolútne čudesná, nepredvídateľná, zvedavosťou sršiaca postava ženy s mozgom dieťaťa.

„Nepodobá sa nikomu,“ povedal o svojej filmovej hrdinke režisér Yorgos Lanthimos.

To isté by sa dalo povedať o tom, čo sa Emme Stone v tomto filme podarilo. Niežeby to na ňu nikto netipoval. Spôsob, akým sa pohybuje vo svete filmu prakticky od svojich tínedžerských rokov, ponúka skôr inú otázku: Ako to to dievča vlastne robí?

Nehanbí sa

„Bola to tá najväčšia radosť, akú som kedy s nejakou postavou zažila,“ hovorí Emma Stone o Belle Baxter. Že to niekedy nejaká herečka povie o úlohe, ktorá ju asi v piatej minúte filmu vystaví scéne, kde sa pociká, možno považovať minimálne za málo pravdepodobné.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Filmy

Oscary

Životy žien

Kultúra

Teraz najčítanejšie