Denník N

Matovič odporúča voliť radšej SMK ako Most, na juh poslal 250-tisíc listov

Leták OĽaNO.
Leták OĽaNO.

Vyberte si zo strán, ktoré jednoznačne vylúčili spoluprácu so Smerom, napísal domácnostiam na južnom Slovensku Igor Matovič. Takými sú podľa neho okrem OĽaNO aj SaS a SMK.

Radšej SMK ako Most-Híd. Odkaz s týmto znením poslal na južné Slovensko šéf OĽaNO Igor Matovič. Počas kampane sa dostane do domácností na juhu 250-tisíc letákov.

Leták je dvojjazyčný a má nadpis Zoberme spravodlivosť do vlastných rúk. Píše sa v ňom, že na Slovensku vládne banda zlodejov, že zarábajú Ficovi kamaráti. Matovič ľudí prosí, aby prišli voliť. „Ak nás však z akéhokoľvek dôvodu voliť nedokážete, možno práve preto, že vám na kandidátke prekážam ja, príďte, prosím, voliť aj tak.“ Ľudom odporúča, aby si vybrali zo strán, ktoré jednoznačne vylúčili spoluprácu so Smerom.

Video: Matovič: Bolo by dobré, keby bolo SMK v parlamente 
Autorka: Martina Pažitková

„To sú okrem nás strana SaS a SMK. Ak sa tieto dve strany do parlamentu dostanú, je veľmi veľká šanca, že sa nám podarí Slovensko spoločne zachrániť,“ dodáva Matovič.

Šéf OĽaNO hovorí, že keby Most vylúčil zo spolupráce Smer, napísal by na leták aj Most. „Myslím, že najhoršie zlo, aké tu máme, je Smer v akejkoľvek podobe vo vláde. Prekážajú mi zlodeji v politike a neprekážajú mi reči, ktoré možno šíri iná maďarská strana,“ povedal na to, že SMK má blízko k Viktorovi Orbánovi a maďarským nacionalistom.

Šéf SMK József Berényi v rozhovore pre Denník N na otázku, čo si myslí o Orbánovi a jeho režime v Maďarsku, povedal: „S Orbánom sa poznáme skoro tridsať rokov a sme v pracovnom kontakte. Ja tento systém nevidím tak čierno. Môžem si tam napríklad kúpiť len dva provládne denníky a šesť-sedem opozičných.“

„Čo je horšie pre Slovensko? Strana, ktorá hovorí, že vypúšťa z programu autonómiu, alebo megazlodeji v podobe Smeru v akejkoľvek podobe?“ Matovič si myslí, že Smer by nekradol menej, keby mal vo vláde za partnera Most-Híd.

„Toto je najväčšie ohrozenie Slovenska, nie nejaké fiktívne hrozby,“ dodal Matovič.

Most-Híd nechcel aktivitu OĽaNO na juhu komentovať: „My sa sústreďujeme na oslovovanie voličov naším programom Občianska vízia.“

Matovič ďalej ako argument uvádza, že Slovensku bude málo platné, ak Most-Híd dostane o pol percenta hlasov viac, ale zároveň prepadnú hlasy SMK, ak by dosiahla napríklad len 4 a pol percenta.

„V SMK si musia byť vedomí, že žiadna autonómia ani samospráva nebude, pokiaľ budú v širokej pravicovej koalícii. Boli súčasťou najreformnejších vlád,“ chválil stranu Matovič už v predvolebnom rozhovore Denníka N.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Voľby 2016

Slovensko

Teraz najčítanejšie