Denník N

Newsfilter: Česko odkazuje Ficovi, že s tou suverénnou zahraničnou politikou môže zostať doma

Foto Deník N - Ludvík Hradilek
Foto Deník N – Ludvík Hradilek

1. Česká vláda s Ficom stratila trpezlivosť. 2. RTVS na rane. 3. Fiačan vysvetlil premiérovi, kde je jeho miesto.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Česká vláda s Ficom stratila trpezlivosť 

Ani to netrvalo. Česko, náš najbližší zahraničný partner, s nami odmieta bližšie spolupracovať. Česká vláda v stredu ukončila medzivládne konzultácie so Slovenskom a nebude sa stretávať na spoločných rokovaniach s vládou Roberta Fica. Dôvodom je zmena slovenskej zahraničnej politiky voči Ukrajine.

Ide o nevídaný krok v rámci novodobých československých vzťahov, ale vzhľadom na okolnosti pochopiteľný a dá sa očakávať, že po Česku budú nasledovať ďalší.

Nie je dôvod, aby naši partneri a spojenci v štruktúrach EÚ či NATO počúvali, ako ich nejaký z reťaze odtrhnutý premiér jednej malej krajiny odkázanej na ich podporu urážal a konal v rozpore s ich bezpečnostnými záujmami.

Tá rovnica je jednoduchá – nechceš sedieť s nami pri stole, v poriadku, nebudeš.

Rozhodnutie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Juraj Blanár

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Petr Fiala

Robert Fico

RTVS za Machaja

Ústavný súd

Komentáre

Teraz najčítanejšie