Denník N

Newsfilter: Suverénne v suteréne

1. Ešte azda existuje priestor, aby sa niekto z koalície postavil proti Ficovi. 2. SIS riadi Gašpar, akurát nevedno podľa čoho. 3. Je jeden svet, a predsa dva sú svety.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Už sú všetci ako Kramplová? 

Rozhodnutie českej vlády utlmiť spoluprácu s vládou Roberta Fica by sa teoreticky dalo odbiť trebárs poznámkou, že keby bol českým premiérom Andrej Babiš, jeho kabinet by k takému kroku rozhodne nepristúpil. Napokon, taký Václav Klaus Vladimíra Mečiara nekritizoval ani v najhoršom období, aké naša republika zažila.

A iste sa nájde aj niekto, kto bude tvrdiť, že ide o dôkaz, že aj tri desaťročia po rozpade federácie sa k nám Česi chcú správať ako k mladším bratom.

Lenže toto sú len pseudoargumenty. Vláda Petra Fialu možno konala rýchlejšie, než mala, ale jasne tým upozornila na civilizačnú priepasť, ktorá sa medzi Českom a Slovenskom rýchlo roztvára. A taktiež symbolicky odpovedala predsedovi zahraničného výboru Mariánovi Kérymu, ktorý ešte v stredu v Rádiu Expres hovoril, že zahraničná politika Smeru nám dodáva rešpekt.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Pavol Gašpar

Komentáre

Teraz najčítanejšie